Strona główna arrow Z życia szkoły arrow Historycy na podhalu

Sukces w konkursie historycznym

Mimo, że nasza szkoła kształci przede wszystkim uczniów w zakresie zawodowym, nie brakuje w niej uczniów o zainteresowaniach humanistycznych, w tym historycznych.

Uczniowie mogą swoje zainteresowania rozwijać między innymi poprzez udział w konkursach.

10 października 2013 r. trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w konkursie powiatowym pod hasłem: Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Zakopanem, a przeznaczony został dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów: hrubieszowskiego, jędrzejowskiego, kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego i tatrzańskiego.

Tematyką tegorocznego konkursu jest: 160 rocznica urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego – Zamoyscy ród patriotów i społeczników.

Pierwszy etap konkursu odbywał się w wymienionych wyżej powiatach 10 października 2013 r.

W wielką przyjemnością możemy poinformować, że nasza drużyna w składzie: Martyna Andrzejewska, Kinga Janiak i Barbara Szymczak  (wszystkie z klasy III TE)  okazała się najlepszą w powiecie poznańskim.

Przed  naszymi dziewczynami jest jeszcze drugi etap konkursu, który odbędzie się 10 listopada w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gratulujemy sukcesu  i życzymy powodzenia w finale konkursu.

(e.m)