Strona główna arrow Aktualności arrow Umowa ze szkołą w Krems
Podpisanie umowy o współpracy z Landwirtschaftliche Fachschule Krems

 5 grudnia 2013 roku Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu podpisał ze szkołą winiarską z Austrii Wein- und Obstbauschule Krems umowę o wzajemnej współpracy. Po uroczystym podpisaniu aktu, gości zaproszono na obiad, który przygotowali uczniowie Swarzędzkiej Jedynki.

Gośćmi specjalnymi byli Konsul Honorowy Republiki Austrii w Poznaniu pani Izabela Ewa Kwiatkowska oraz dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

Współpraca ze szkołą w Austrii będzie polegać głównie na wymianie młodzieży. Polscy uczniowie poszerzą swoją wiedzę z zakresu uprawy winorośli oraz serwowania win. Praktyki będą jednocześnie cennym doświadczeniem i przeżyciem kulturalnym. Pozwolą również na zdobycie nowych umiejętności zawodowych.

Dzięki podpisanej umowie już wkrótce pierwsi uczniowie wyjadą do Krems, by zgłębiać tajniki winiarstwa./M.T./