”Mechatronika – gwarancją rozwoju nowoczesnego przemysłu”

Udział uczniów  ZS 1 w projekcie ”Mechatronika – gwarancją rozwoju nowoczesnego przemysłu” w Korbach

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu

na stażu nr 3 w ramach projektu pt. ”Mechatronika – gwarancją rozwoju nowoczesnego przemysłu” w Korbach

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z ZS 1 o specjalności mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych w dn. 05.03-25.03.2017 uczestniczyli w  stażu w BBZ Kreishandwerkerschaft Waldeck-Frankenberg w miejscowości Korbach  na terenie  Niemiec w ramach programu Erasmus Plus. O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg szkolenia ze strony polskiej dbali opiekunowie – nauczyciel przedmiotów zawodowych: Wiesław Światłowski oraz Witold Jeżewski. Tłumaczem była germanistka Aldona Urbaniak. Uczestnicy projektów poznawali nowoczesne technologie informatyczne, specjalistyczny sprzęt związany z diagnostyką pojazdów samochodowych,  poszerzając swoją wiedzę w zakresie mechatroniki pojazdów samochodowych.

Centra Kształcenia Zawodowego w Korbach  to bardzo dobre miejsca szkoleniowe wyposażone w nowoczesny sprzęt związany z mechatroniką przemysłową i samochodową oraz urządzenia diagnostyczne do wyszukiwania i usuwania usterek występujących w urządzeniach mechatronicznych występujących w pojazdach samochodowych. Połączenie teorii nabytej w szkole  z praktyką wpływa znacząco na zdobycie wiedzy przez  uczestników projektu. Podczas stażu można było zauważyć bardzo duże zaangażowanie naszych uczniów w proces szkoleniowy na świetnej niemieckiej bazie szkoleniowej oraz chęć poznania najnowszych rozwiązań technologicznych.

Istotą wyjazdu była również potrzeba kształcenia i doskonalenia umiejętności językowych. Uczniowie doskonalili je przez częste konwersacje z kolegami z Niemiec oraz instruktorami podczas zajęć szkoleniowych w ramach stażu. Umiejętności praktyczne, które młodzi ludzie zdobyli podczas zajęć, zostały potwierdzone przez otrzymane certyfikaty oraz dokumenty Europass-Mobilność. Wizyta w Korbach w regionie Hesja była również znakomitą okazją do poznania kultury, historii i tradycji regionu. Uczniowie podczas pobytu odwiedzili miejsca kultury związane z historią regionu.

Wiesław Światłowski

Organem prowadzącym Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu jest Powiat Poznański.

wcześniejszy wpis