Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Swarzędzkiej Jedynce

5 grudnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przygotowany przez Szkolne Koło Wolontariatu ZS1. Gościliśmy z tej okazji przedstawicieli Fundacji Szlachetny Bohater, Ochotniczej Straży Pożarnej i Schroniska dla Zwierząt w Skałowie. Można było podczas bezpośredniej rozmowy dowiedzieć się na czym polega praca w każdej z tych instytucji oraz w jaki sposób można dołączyć do niej w charakterze wolontariusza. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem!

Oprócz tego przez kilka godzin w szkolnej świetlicy trwała produkcja kartek świątecznych dla dzieci zarejestrowanych na portalu Marzycielska Poczta, do której mógł dołączyć każdy kto miał ochotę.

W holu szkoły podczas dużych przerw miała miejsce projekcja teledysku do akcji „UŚMIECH” Szkolnego Koła Wolontariatu, a z głośników płynęła piosenka Sii „You’re never fully dressed without a smile.”

Dziękujemy wszystkim za pomoc i aktywny udział w uroczystości!

Marta  Wlazełko

C:\\\\\\\\Users\\\\\\\\psycholog\\\\\\\\Desktop\\\\\\\\logo bohater.png                             C:\\\\\\\\Users\\\\\\\\psycholog\\\\\\\\Desktop\\\\\\\\OSP logo.jpg                                      C:\\\\\\\\Users\\\\\\\\psycholog\\\\\\\\Desktop\\\\\\\\Skałowo schronisko logo - Kopia.jpg

 

Organem prowadzącym Swarzędzką  Jedynkę jest Powiat Poznański