Uczennica Swarzędzkiej Jedynki Mistrzynią Rachunkowości w Polsce!

8 grudnia 2017 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się XVIII  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest promowanie rachunkowości wśród młodzieży, zachęcanie do samodzielnego zgłębiania tej dziedziny oraz wyróżnienie tych uczniów, którzy posiadają najszerszą wiedzę z zakresu księgowości.

W konkursie wzięli udział reprezentanci klasy czwartej Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu - w składzie: Daria Łukasik, Patrycja Nowakowska oraz Jakub Rosołowski.

Do udziału w pierwszym etapie (eliminacyjnym) turnieju przystąpiło 111 uczestników z 28 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Rozwiązywali test złożony z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Na podstawie jego wyników wyłoniono 16 finalistów, w gronie których znalazła się uczennica Swarzędzkiej Jedynki.

W etapie finałowym uczestnicy zmagali się z zadaniami polegającymi między innymi na: dekretowaniu operacji gospodarczych, rozwiązywaniu zadań liczbowych oraz odpowiadaniu na pytania specjalistów z dziedziny rachunkowości.

Wśród osób, które przystąpiły do II etapu konkursu wyłoniono ostatecznie 10 laureatów, zdobywców największej liczby punktów. Wśród nich znalazła się reprezentantka Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu Patrycja Nowakowska, która odniosła ogromny sukces, zajmując pierwsze miejsce. Uczennica Swarzędzkiej Jedynki zaprezentowała się najlepiej na tle szkół z całej Polski oraz okazała się mistrzynią rachunkowości! Otrzymała ona tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i zdobyła indeks na wybrany kierunek studiów oferowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Opiekunem naukowym, który przygotował uczniów do konkursu, była Pani Monika Nowak, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS1 w  Swarzędzu.  Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Nowak

Organem prowadzącym Swarzędzką Jedynkę jest Powiat Poznański