Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

Rozpoczęła się rywalizacja o indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w ramach drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie mają szansę także na inne atrakcyjne nagrody, a sponsorem nagrody głównej w wysokości 5 000 zł jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Organizacja olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Wydział Ekonomiczny jest jednym z najsilniejszych ośrodków w kraju zajmujących się tą tematyką. Profesorowie wydziału zaangażowani w przygotowanie olimpiady mają zarówno rozległą wiedzę na temat branży, nad której funkcjonowaniem, prowadzą badania, jak i są praktykami działającymi w sektorze.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy rozwiązywali zadania przygotowane przez naukowców z Wydziału Ekonomicznego, specjalistów z zakresu transportu, spedycji i logistyki.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu Bukowska Monika, Baranowska Klaudia, Czaiński Szymon, Lenczewska Aleksandra, Obrębska Dagmara, Polny Piotr, Jankiewicz Maciej, Przespolewska Agata, Sieińska Aleksandra, Kozłowski Bartosz, Cieślak Milosz Weronika Oltmann zakwalifikowali się do etapu okręgowego, który odbędzie się 9 marca 2018 r.

Krzysztof Schoepe

Organem prowadzącym Swarzędzką Jedynkę jest Powiat Poznański