Dzień gastronomiczno-hotelarski

W dniu 24.05.2018 r.  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Hotelarsko - Gastronomiczny. Impreza rozpoczęła się  pokazem kulinarnym wykonanym przez Pana Mateusza Kołodziejczaka wraz ze studentami z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Przedstawiono elementy kuchni włoskiej, potrawy z owoców morza oraz tradycyjną polską kaczkę.

Następnie Pani  mgr inż. Joanna Teichert z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wygłosiła prelekcję dotyczącą zaburzeń odżywiania i ich skutków. Przybliżyła uczniom problemy, głównie młodych ludzi, dążących do idealnej sylwetki omawiając m.in. najbardziej drastyczne choroby – anoreksję i bulimię.

Podsumowaniem Dnia Hotelarsko – Gastronomicznego był quiz dla uczniów z zakresu  znajomości zasad żywienia, technologii gastronomicznej i towaroznawstwa, obsługi konsumenta i hotelarstwa.

Pan Dyrektor wręczył nagrody dla uczniów biorących udział w szkolnym  quizie oraz podkreślił znaczenie zawodu kucharza i hotelarza, które obecnie w Polsce intensywnie się rozwijają.

Na zakończenie dnia przyszedł czas na poczęstunek, który przygotowała klasa 2 TG oraz 1TG/TH. Uczniowie doskonale bawili się łącząc naukę z przyjemnością.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć.

Komisja gastronomiczno – hotelarska