Konkurs „100. Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego”

W tym roku mija 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Dla Wielkopolan jest to także 100. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego, które spowodowało włączenie prawie całej Wielkopolski do odradzającego się państwa polskiego.

Z tej okazji Starostwo Poznańskie zorganizowało dla prowadzonych przez siebie szkół konkurs historyczny. Szkoły wystawiały trzyosobowe drużyny, które spotkały się 5 października 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego . Rywalizacja konkursowa miała bardzo ciekawą dla uczniów formę – interaktywnego testu. Uczniowie udzielali odpowiedzi jednocześnie na tabletach i cały czas mogli kontrolować postępy swoje i rywali. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale  także umiejętnościami strategicznymi (oj, przydały się godziny spędzone nad grami!).

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

Zespół nr 1 : Adam Skibiński (ITM), Mateusz Ratajczak (ITM) i Jakub Sanojca (III TL)

Zespół nr 2: Adam Mortka (II TM), Mateusz Sobczyński (IITM), Antoni Wielogórski (IITM)

Oba odniosły sukcesy. Zespół nr 1 zajął pierwsze  miejsce, a zespół nr 2 drugie miejsce.

Indywidualnie, bezkonkurencyjny i to prawie od pierwszego pytania, okazał się Adam Skibiński.

Oba zespoły miały „naukowe wsparcie od swoich nauczycieli pp. P. Kasztelana i E. Makowskiej.

Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się 10 października na sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w naszej szkole.