Spektakl grupy teatralnej TNT Theatre Britain – “Pigmalion” w języku angielskim

8 i 9 października 2018 uczniowie niektórych klas technikum naszej szkoły wraz z nauczycielami języka angielskiego Katarzyną Bajon, Waldemarem Markiewiczem i Michałem Szyperskim wzięli udział w spektaklu teatralnym przedstawionym przez brytyjską grupę teatralną TNT Theatre Britain z Londynu, która odwiedziła Poznań.

W tym roku młodzież mogła obejrzeć przedstawienie – „Pigmalion” ,spektakl oparty na dziele brytyjskiego pisarza G.B.Shaw  o tym samym tytule, jednak przedstawiony w sposób humorystyczny, przez co spodobał się całej widowni.

Reżyserem sztuki jest Paul Stebbing  . Aktorzy teatru brytyjskiego świetnie wcielili się w głównych bohaterów tego dramatu opowiadającego o losach ubogiej dziewczyny , z której dwóch gentlemenów postanowiło uczynić damę. Sztuka doskonale ukazuje zderzenie dwóch światów : bogaczy i biednych. Podczas akcji utworu  dochodzi do całej masy komicznych sytuacji, a dobra gra aktorska pozwala głębiej wczuć się w klimat utworu.

Wizyta w teatrze była znakomitą sposobnością do obcowania z żywym londyńskim angielskim. Wszyscy będziemy miło wspominać ten spektakl. Mamy nadzieję ,że  w przyszłym roku będziemy mieć ponownie okazję wspólnie uczestniczyć w innym spektaklu tej londyńskiej grupy teatralnej.

Organem prowadzącym Swarzędzką Jedynkę jest Powiat Poznański