Sukces uczniów Swarzędzkiej Jedynki w konkursie

Od 11 lat Powiat Tatrzański organizuje konkurs historyczny dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Od kilku lat biorą w nim udział również uczniowie zaprzyjaźnionych z Powiatem Tatrzańskim powiatów i gmin. Są to uczniowie z Sopotu, Poznania, Łowicza, Świdnicy, Kartuz i Kórnika.

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości konkurs nosił podtytuł „Bohaterowie niepodległości”. 10 października 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbyły się eliminacje powiatowe, w których zwyciężyli uczniowie naszej szkoły: Łukasz Eitner, Marcin Krzywański i Adam Tylski , wszyscy z klasy IV Technikum Logistycznego.

Finałowa rozgrywka miała miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej 7 listopada 2018 r. Konkurs jest trudny, tym bardziej cieszy IV miejsce, które wywalczyli nasi chłopcy.

8 listopada nasza drużyna wraz z opiekunami p. E. Makowską i p. T. Morawskim wzięła  udział w uroczystych powiatowych obchodach Święta Niepodległości w Bukowinie Tatrzańskiej.

Oprócz udziału w konkursie i uroczystościach związanych ze świętem państwowym, Łukasz, Marcin i Adam mieli możliwość integracji z innymi uczestnikami konkursu. Nasi gospodarze oraz Starostwo Poznańskie zadbali o to, by chłopcy dobrze i ciekawie spędzili czas wolny (uroczysta kolacja w karczmie „Litworowy staw”, pobyt w aquparku, w kręgielni, wizyta w Muzeum Tatrzańskim, wjazd na Gubałówkę i oczywiście spacer po Krupówkach).

Przez cały czas towarzyszyła uczestnikom konkursu wspaniała pogoda, prawdziwie polska, złota jesień.

Elżbieta Makowska

Organem prowadzącym Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu jest Powiat Poznański.