Ekonomistki Swarzędzkiej Jedynki Laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości!

Dnia 5 grudnia 2019 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Średnich. Jego celem jest promowanie rachunkowości wśród młodzieży, zachęcanie do samodzielnego zgłębiania tej dziedziny oraz wyróżnienie tych uczniów, którzy posiadają najszerszą wiedzę z zakresu księgowości. 

W konkursie wzięły udział reprezentantki klasy czwartej Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu - w składzie: Anna Bąk, Oliwia Kanak, Adrianna Koper, Martyna Kubiak oraz Julia Ryń.

Do udziału w pierwszym etapie (eliminacyjnym) turnieju przystąpiło 95 uczestników z 19 szkół średnich z całej Polski. Rozwiązywali test złożony z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Na podstawie jego wyników wyłoniono 17 finalistów, w gronie których znalazły się cztery uczennice Swarzędzkiej Jedynki. 

W etapie finałowym uczestnicy zmagali się z zadaniami polegającymi między innymi na: dekretowaniu operacji gospodarczych, rozwiązywaniu zadań liczbowych oraz odpowiadaniu na pytania z zakresu znajomości przepisów ustawy o rachunkowości. 

Wśród osób, które przystąpiły do II etapu konkursu wyłoniono ostatecznie 10 laureatów, zdobywców największej liczby punktów. Wśród nich znalazły się aż cztery reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, które odniosły sukces, plasując się wysoko na podium. Anna Bąk zdobyła czwarte miejsce, a pozycje od siódmego do dziewiątego miejsca zajęły kolejno Julia Ryń, Oliwia Kanak oraz Martyna Kubiak. Uczennice otrzymały tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i zdobyły indeks na wybrany kierunek studiów oferowany przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu

Opiekunem naukowym, który przygotował uczennice do konkursu, była Pani Monika Nowak, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZS1 w Swarzędzu.  Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Nowak

Organem prowadzącym Swarzędzką Jedynkę jest Powiat Poznański