Porozumienie z BTL

Była to bardzo interesująca lekcja z historii lotnictwa polskiego. W centralnej części uroczystości miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy, w którym obie strony deklarują patriotyczne i proobronne wychowanie młodzieży, kultywowanie i upowszechnianie tradycji, organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze patriotyczno – religijno – wojskowym oraz rozbudzanie zainteresowań historią oręża polskiego.  W ramach porozumienia 31 Baza Lotnictwa Taktycznego udzieli szkole wsparcia w prowadzeniu działań edukacyjnych poprzez umożliwienie uczniom uczestnictwa w przedsięwzięciach przybliżających specyfikę zawodu żołnierza w zakresie logistyki, informatyki i techniki. Celem podpisania porozumienia jest rozwijanie wśród młodzieży pasji i predyspozycji do służby w Siłach Zbrojnych RP oraz udział w świętach jednostki, pokazach i ćwiczeniach wojskowych. Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki będą mogli zapoznać się z infrastrukturą bazy oraz zobaczyć najnowocześniejsze w naszym lotnictwie samoloty F- 16.