Wielki sukces naszych uczniów i wizyta w Pałacu Prezydenckim

22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod patronatem honorowym szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego generała Stanisława Kozieja. Konkurs dotyczył 100. rocznicy powstania Legionów Polskich. Uroczystość odbyła się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Czytaj więcej

Sukces piłkarzy i piłkarek ręcznych!

12 listopada w Zespole Szkół w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt a 6 listopada, w  Zespole Szkół w Buku do rywalizacji stanęli  chłopcy. Udział wielu szkół świadczy o popularności i zamiłowaniu młodzieży do gry w piłkę ręczną ( ZS Kórnik, ZS Rokietnica, ZS  Mosinie, ZS Buk, ZSNr1 Swarzędz oraz ZS Puszczykowo).

Czytaj więcej

Pokaz kulinarny w Swarzędzkiej Jedynce

Pokaz kulinarny w Swarzędzkiej Jedynce W dniu 31 października  2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbył się pokaz kulinarny z wykorzystaniem wielkopolskiego regionalnego produktu tj. wieprzowiny ze świni złotnickiej. Pokaz prowadzony był przez warszawskiego szefa kuchni Artura Wawra.    

Czytaj więcej