Sukces piłkarzy i piłkarek ręcznych!

12 listopada w Zespole Szkół w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt a 6 listopada, w  Zespole Szkół w Buku do rywalizacji stanęli  chłopcy. Udział wielu szkół świadczy o popularności i zamiłowaniu młodzieży do gry w piłkę ręczną ( ZS Kórnik, ZS Rokietnica, ZS  Mosinie, ZS Buk, ZSNr1 Swarzędz oraz ZS Puszczykowo).

Czytaj więcej

Pokaz kulinarny w Swarzędzkiej Jedynce

Pokaz kulinarny w Swarzędzkiej Jedynce W dniu 31 października  2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbył się pokaz kulinarny z wykorzystaniem wielkopolskiego regionalnego produktu tj. wieprzowiny ze świni złotnickiej. Pokaz prowadzony był przez warszawskiego szefa kuchni Artura Wawra.    

Czytaj więcej

Obchody Dnia Papieskiego

W dniu 23 października br w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbył się Przegląd Piosenki Religijnej z okazji Dnia Papieskiego. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Swarzędzkiej Jedynki oraz goście z Gimnazjum w Zalasewie i Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu. Uczniowie poprzez piosenki religijne i teksty z nauczania Jana Pawła II uczcili tegoroczny Dzień Papieski, którego hasłem przewodnim były słowa „Świętymi Bądźcie.” Poprzez udział w tym wydarzeniu mieliśmy okazję przypomnieć sobie osobę św. Jana Pawła II oraz słowa, jakie kierował do młodych. 

Czytaj więcej

Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki nagrodzeni!

22 października 2014 r. odbyła się Sesja Rady Powiatu, na której zostały wręczone Stypendia Rady Powiatu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Poznański. Warunkiem otrzymania stypendium jest średnia 5,0 na świadectwie z poprzedniego roku szkolnego w klasach technikum i liceum. Na wniosek Komisji Oświaty i Wychowania pierwszy raz wręczane były Nagrody Starosty dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych. Warunkiem otrzymania nagrody była bardzo dobra opinia zakładu pracy, wzorowe zachowanie, średnia 4,0 z przedmiotów ogólnokształcących i średnia 4,25 z przedmiotów zawodowych.

Czytaj więcej