Spotkanie z p. Laurą Łącz

W dniu 16 października 2014 roku nasza szkoła, Swarzędzka Jedynka gościła, już po raz kolejny, panią Laurę Łącz – aktorkę teatralną i filmową, pisarkę. Tegoroczne spotkanie poświęcone było w sposób szczególny poezji, a zwłaszcza poezji dwudziestolecia międzywojennego.

Czytaj więcej

Uroczyste otwarcie klasy patronackiej PANOPA Logistics Polska

13 października 2014 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyło się uroczyste otwarcie klasy patronackiej PANOPA Logistics Polska. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele firmy PANOPA Logistics Polska, Pan Piotr Petryga, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu, władze lokalne, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie.

Czytaj więcej

Historią nie należy żyć, ale należy ją znać. August Cieszkowski

W dwusetną rocznicę urodzin Augusta Cieszkowskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił oddać hołd temu wyjątkowemu uczonemu, pisarzowi, politykowi, patriocie, działaczowi społecznemu i gospodarczemu, intelektualiście i publicyście. W historii polskiej XIX-wiecznej myśli naukowej w zakresie ekonomii i filozofii nazwisko Cieszkowski jest wyznacznikiem postępu na miarę europejską, a zarazem światową.

Czytaj więcej

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015

Dnia 29.09.2014r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W głosowaniu wziło udział 632 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli wśród 25 kandydatów. Wśród wszystkich głosów 32 głosy były oddane źle. Komisja wyborcza w składzie: Agnieszka Jezierska, Mateusz Guderczyk, Łukasz Bączyk, Oscar Guderczyk oraz uczniowie klasy 2 tg czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego Karolina Wieczorek.

Czytaj więcej

Fundusze Norweskie – najnowsze wydarzenia

W dniach 24-26 września 2014 r. przedstawiciele Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu złożyli wizytę w szkole norweskiego partnera – Sande videregående skole. Było to już drugie, przewidziane w programie współpracy, oficjalne spotkanie władz obu partnerskich szkół.

Czytaj więcej

Spotkania ze sztuką w Swarzędzkiej Jedynce

26 września w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyło się spotkanie uczniów z panem Jerzym Omelczukiem, niepełnosprawnym artystą malującym ustami, należącym do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Pan Jerzy przyjechał do Swarzędzkiej Jedynki wraz z żoną Bogusławą, opiekunem oraz z psem o sympatycznym imieniu - Mela. Program spotkania obejmował prezentację dzieł, wykonanie obrazu oraz rozmowę artysty z uczniami na temat jego życia i malarstwa. Uczniowie byli pod wrażaniem niezwykłych umiejętności artysty.

Czytaj więcej

Ruszyła Akademia CISCO

Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki mają możliwość bezpłatnego kształcenia dodatkowego. Tym razem propozycja szkoły dotyczy Akademii CISCO, która przygotuje do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA).

Czytaj więcej

V Jesienny Festyn Jedynki 19.09.2014

Tradycją naszej szkoły stały się jesienne imprezy i, zgodnie z nią, 19 września odbył się w Swarzędzu kolejny, piąty już, Jesienny Festyn Jedynki, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Impreza, współorganizowana przez Starostwo Powiatowe oraz Radę Rodziców naszej szkoły, adresowana była przede wszystkim do społeczności lokalnej, która mimo typowo jesiennej aury, tłumnie przybyła bawić się w gronie najbliższych.  

Czytaj więcej