15medali dla Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu na Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Lekkiej Atletyce

11 września w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce. Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Świadczy o tym liczba zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w zawodach. Około 100 osób walczyło o medale w biegach na 100, 400 i 1000 metrów oraz w skokach w dal, wzwyż i pchnięciu kulą.

Czytaj więcej

Zespół eSjeden na Dożynkach w Nekli.

W niedzielę 7 września 2014 roku odbyły się Powiatowe Dożynki w Nekli. Jako że święto Plonów jest odwołaniem do kultury ludowej, w programie nie mogło zabraknąć stałych, tradycyjnych elementów – korowodu dożynkowego oraz uroczystości obrzędowych, w tym roku w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Poligrodzianie z Poznania.

Czytaj więcej

Wycieczka do Cichowa

Szlakiem Mickiewiczowskim 5 czerwca uczniowie  Swarzędzkiej Jedynki z klasy ITM i IC z wychowawcami wybrali się na wycieczkę Szlakiem Mickiewiczowskim.  Za najważniejszy punk programu uznać można zwiedzanie Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie. Cichowo to urokliwa wieś w powiecie kościańskim, położona ok. 30 km na południowy wschód od Kościana. Młodzież  odbyła podróż w czasie. W 1999 roku sprowadzono tam obiekty tworzące Soplicowo na planie filmowym „Pana Tadeusza”.

Czytaj więcej

Podsumowanie sportu 2013/14

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SZKÓŁ W POWIECIE POZNAŃSKIM W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 W dniu 11 czerwca 2014r. na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Puszczykowie odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół w Powiecie Poznańskim. W trakcie imprezy wyróżnione zostały najlepsze szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła w gronie szkół ponadgimnazjalnych zajęła II miejsce , gromadząc 90 pkt. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem brali udział  zawodach sportowych i przyczynili się do zajęcia tak wysokiej pozycji./mh/ 

Czytaj więcej

Indeksy w Swarzędzkiej Jedynce

Dnia 6 czerwca 2014 odbył się V Szkolny Dzień Przedsiębiorczości pod hasłem „Uczeń studentem”, zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych oraz uczniów Technikum Ekonomicznego. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: prof. dr hab. Piotr Bartkowiak oraz prof. dr hab. Zygmunt Waśkowski – prodziekani Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pani Barbara Antoniewicz -Radna Powiatu Poznańskiego, Przewodnicząca Komisji Oświaty Starostwa Poznańskiego, a także młodzież i nauczyciele naszej Szkoły.

Czytaj więcej

Porozumienie z BTL

Porozumienie z Bazą Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu 6 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny a Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem pana Przemysława Jankiewicza – Dyrektora Szkoły, który przybliżył zebranym gościom, nauczycielom i uczniom zadania szkoły i cel podpisania porozumienia. Bardzo ważnym punktem całej uroczystości było wystąpienie przedstawiciela 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny – majora Rafała Falcenlobena, który przedstawił historię związaną z powstaniem jednostki, bogatymi jej tradycjami oraz obecnymi zadaniami, jakie 31 BLT wykonuje.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Zenon Wawrzyniak z ZS nr 1 w pierwszej dziesiątce finalistów diecezjalnego etapu XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału” – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień” [James Medison]. Przekonali się o tym uczniowie Swarzędzkiej Jedynki: Angelika Majewska z klasy 2TE, Barbara Szymczak z klasy 4TE oraz Zenon Wawrzyniak z klasy 1F. Zmierzyli się z etapem diecezjalnym XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Konkurs ten jest zachętą do sięgania po Pismo Święte. W tym roku młodzież pochyliła się nad tekstem Pierwszej i Drugiej Księgi Królewskiej oraz Ewangelią św. Marka. Dzięki zaangażowaniu i pracy włożonej w przygotowanie się do konkursu Zenon Wawrzyniak zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki.

Czytaj więcej

Olimpiada wiedzy hotelarskiej

Uczennica Swarzędzkiej Jedynki Finalistką VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu Do grona finalistów etapów centralnych olimpiad przedmiotowych dołączyła Sandra Dziaduła, uczennica klasy IV Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Sandra dotarła do finału V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu. Sukces jest tym bardziej znaczący, że z całego kraju zakwalifikowało się tylko 32 uczniów z najlepszymi wynikami. W końcowej klasyfikacji Sandra Dziaduła zajęła 6 miejsce w kraju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

Czytaj więcej

Uczniowie w Krems 14

Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki w AustriiW grudniu 2013 r. Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu podpisał umowę o współpracy ze Szkołą Winiarską z austriackiego miasta Krems. W wyniku tego porozumienia w dniach 16.05 – 22.05.2014 r. uczniowie z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarstwa z opiekunami (p. Gabrielą Pepetą i p. Mają Tkaczyk) przebywali w Szkole Winiarstwa w Krems w ramach wymiany doświadczeń pomiędzy młodzieżą obu placówek.Uczniowie ZS1 mogli poznać funkcjonowanie austriackiej szkoły na kilku płaszczyznach - od historii pielęgnacji i uprawy winorośli, prezentację maszyn do produkcji win, do samodzielnej produkcji i sprzedaży szlachetnych trunków w Centrum Kompetencji przez młodzież Szkoły Winiarskiej.

Czytaj więcej