Najlepsi u najlepszych

Najlepsi u najlepszych Już nasi przodkowie wiedzieli, że bez pracy nie ma kołaczy. Wiedzą o tym również uczniowie Swarzędzkiej Jedynki, a wśród nich jeden z najlepszych  uczniów klasy czwartej technikum gastronomicznego, Wojciech Klimas, który został wyróżniony za szczególne osiągnięcia i umiejętności kulinarne oraz za  udział w programie „Wiecie, co jecie, w poznańskim powiecie”.Dla Wojtka  nagrodą był staż  w restauracji  Atelier Amaro w Warszawie- jedynej w Polsce restauracji, posiadającej gwiazdkę Michelin.Uczeń Swarzędzkiej Jedynki pracował w Atelier Amaro pod kierownictwem samego szefa- Wojciecha Modesto Amaro- znanego m. inn. z programu telewizyjnego  Top Chef  i  polskiej   edycji programu Hell’ s Kitchen.

Czytaj więcej

Marszałek Woźniak

Marszałek Marek Woźniak w ZS1W piątek 9 maja odbyło się spotkanie z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem. Ta data nie była przypadkowa, bowiem jest to Dzień Unii Europejskiej, święto obchodzone od 1985 roku na pamiątkę ustanowienia Planu Schumana z 1950 roku, który zapoczątkował integrację kontynentu europejskiego. Z tej okazji Marszałek wraz z Tomaszem Łubińskim, Wicestarostą Poznańskim oraz Barbarą Antoniewicz, radną powiatu, przybył do Swarzędzkiej Jedynki, by porozmawiać o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich oraz Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, z którego szkoła w pełni korzysta. Wystąpienie Marszałka poprzedziły prezentacje uczniów, którzy w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci, odbyli staże w Berufsbildenden Schulen w Neustadt am Rübenberge oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Korbach w Niemczech. Uczniowie opowiedzieli o swoim pobycie w niemieckich miejscowościach bogato ilustrując swój wywód zdjęciami, z szczególnym uwzględnieniem zajęć praktycznych oraz wizytach w fabrykach Volkswagena.

Czytaj więcej

stypendia dla maturzystów2014

Stypendia dla maturzystów „Maturzysto! Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje III edycję stypendiów dla młodzieży. W roku akademickim 2014/2015 Fundacja zamierza przyznać 400 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 544 zł.  

Czytaj więcej

V sesja log-mech 2014

V SESJA LOGISTYCZNO - MECHATRONICZNA 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyła po raz piąty sesja logistyczno - mechatroniczna, poświęcona zawodom przyszłości( logistyk, spedytor oraz mechatronik).

Czytaj więcej

Praktyka w Neustadt

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu z wizytą w Neustadt Od 09.03.2014r. do 29.03.2014r. 18 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: monter-mechatronik przebywali na stażu w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci w Berufsbildenden Schulen w Neustadt am Rübenberge w Niemczech. W projekcie zaplanowane są  dwa trzytygodniowe staże oraz przygotowanie pedagogiczno-kulturowe. Na ten cel przeznaczone jest ponad 70000 euro.  Autorem projektu oraz organizatorem wyjazdu jest nauczyciel powyższej szkoły Wiesław Światłowski.

Czytaj więcej

Dzień Informatyczny

Dzień Informatyczny W czwartek 10-04-2014 odbył się w naszej szkole po raz 7 Dzień Informatyczny. Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych oraz uczniowie klas Technikum Informatycznego. Swoją obecnością w trakcie otwarcia uroczystości DI zaszczyciły nas: Pani Bożena Szydłowska Poseł na Sejm RP, Pani Monika Lis-Nożyńska Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Poznańskiego oraz Pani Barbara Antoniewicz Przewodnicząca Komisji Oświaty Starostwa Poznańskiego.

Czytaj więcej

umowa z panopą

Umowa z Panopa Logistyk Polska podpisana W dniu 20.03.2014 r. w Swarzędzu została podpisana umowa pomiędzy: PANOPA Logistik Polska Sp. z o. o. w Swarzędzu, ul. Rabowicka 13a Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, os. Mielżyńskiego 5A. Zespół Szkól nr 1 reprezentował Przemysław Jankiewicz, Dyrektor Szkoły, firmę PANOPA Logistik Polska Dyrektor Generalny, Remy Hoeffler. W spotkaniu uczestniczyli również: Jan Grabkowski Starosta Poznański i Tomasz Łubiński Wicestarosta Poznański. Umowa została zawarta na okres od 17.02.2014 r. do 31.08.2018 r.

Czytaj więcej

olimpiada logistyczna14

Sukces Stanisława Stołowskiego na Olimpiadzie Logistycznej W dniu 4 kwietnia podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki szóstej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Uczeń naszej szkoły Stanisław Stołowski z klasy 4 technikum logistycznego zajął 11 miejsce. Rangę tego osiągnięcia podkreśla fakt, że znalazł się on w gronie 51 finalistów wyłonionych w trybie trójstopniowych eliminacji, spośród 6844 uczestników. Finaliści mieli do rozwiązania trzy zadania problemowe, dotyczące funkcji transportu w logistyce. Wcielając się w rolę właścicieli firm przewozowych podejmowali istotne ekonomiczne decyzje i kalkulowali koszty inwestycji. 

Czytaj więcej

krzyżowa

Poznać-zrozumieć-rozmawiać PROJEKT NIEMIECK0-POLSKO-UKRAIŃSKI   Zapraszamy uczniów klas I i II zainteresowanych tematyką europejską do udziału w spotkaniu młodych Europejczyków. Co będziemy robić? Wspólnie podejmiemy dyskusję na temat zjednoczonej Europy i postaramy się odkryć różne sposoby na przekazywanie wiedzy o kulturze i historii Polski, Ukrainy i Niemiec. Podczas warsztatów kulturowych (np. fotografia, film, sztuka, muzyka) postaramy się obalić stereotypy. Projekt prowadzony będzie w j. angielskim. Współautorami będą wszyscy uczestnicy projektu.

Czytaj więcej

rekolekcje2014

Rekolekcje Wielkopostne W dniach 19- 21 marca 2014 r w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił o. Leonard Bielecki- franciszkanin, duszpasterz akademicki, autor videobloga "Bez Sloganu" wyróżnionego w konkursie Blog Roku 2010.

Czytaj więcej