Praktyka w Neustadt

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu z wizytą w Neustadt Od 09.03.2014r. do 29.03.2014r. 18 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: monter-mechatronik przebywali na stażu w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci w Berufsbildenden Schulen w Neustadt am Rübenberge w Niemczech. W projekcie zaplanowane są  dwa trzytygodniowe staże oraz przygotowanie pedagogiczno-kulturowe. Na ten cel przeznaczone jest ponad 70000 euro.  Autorem projektu oraz organizatorem wyjazdu jest nauczyciel powyższej szkoły Wiesław Światłowski.

Czytaj więcej

Dzień Informatyczny

Dzień Informatyczny W czwartek 10-04-2014 odbył się w naszej szkole po raz 7 Dzień Informatyczny. Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych oraz uczniowie klas Technikum Informatycznego. Swoją obecnością w trakcie otwarcia uroczystości DI zaszczyciły nas: Pani Bożena Szydłowska Poseł na Sejm RP, Pani Monika Lis-Nożyńska Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Poznańskiego oraz Pani Barbara Antoniewicz Przewodnicząca Komisji Oświaty Starostwa Poznańskiego.

Czytaj więcej

umowa z panopą

Umowa z Panopa Logistyk Polska podpisana W dniu 20.03.2014 r. w Swarzędzu została podpisana umowa pomiędzy: PANOPA Logistik Polska Sp. z o. o. w Swarzędzu, ul. Rabowicka 13a Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, os. Mielżyńskiego 5A. Zespół Szkól nr 1 reprezentował Przemysław Jankiewicz, Dyrektor Szkoły, firmę PANOPA Logistik Polska Dyrektor Generalny, Remy Hoeffler. W spotkaniu uczestniczyli również: Jan Grabkowski Starosta Poznański i Tomasz Łubiński Wicestarosta Poznański. Umowa została zawarta na okres od 17.02.2014 r. do 31.08.2018 r.

Czytaj więcej

olimpiada logistyczna14

Sukces Stanisława Stołowskiego na Olimpiadzie Logistycznej W dniu 4 kwietnia podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki szóstej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Uczeń naszej szkoły Stanisław Stołowski z klasy 4 technikum logistycznego zajął 11 miejsce. Rangę tego osiągnięcia podkreśla fakt, że znalazł się on w gronie 51 finalistów wyłonionych w trybie trójstopniowych eliminacji, spośród 6844 uczestników. Finaliści mieli do rozwiązania trzy zadania problemowe, dotyczące funkcji transportu w logistyce. Wcielając się w rolę właścicieli firm przewozowych podejmowali istotne ekonomiczne decyzje i kalkulowali koszty inwestycji. 

Czytaj więcej

krzyżowa

Poznać-zrozumieć-rozmawiać PROJEKT NIEMIECK0-POLSKO-UKRAIŃSKI   Zapraszamy uczniów klas I i II zainteresowanych tematyką europejską do udziału w spotkaniu młodych Europejczyków. Co będziemy robić? Wspólnie podejmiemy dyskusję na temat zjednoczonej Europy i postaramy się odkryć różne sposoby na przekazywanie wiedzy o kulturze i historii Polski, Ukrainy i Niemiec. Podczas warsztatów kulturowych (np. fotografia, film, sztuka, muzyka) postaramy się obalić stereotypy. Projekt prowadzony będzie w j. angielskim. Współautorami będą wszyscy uczestnicy projektu.

Czytaj więcej

rekolekcje2014

Rekolekcje Wielkopostne W dniach 19- 21 marca 2014 r w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił o. Leonard Bielecki- franciszkanin, duszpasterz akademicki, autor videobloga "Bez Sloganu" wyróżnionego w konkursie Blog Roku 2010.

Czytaj więcej

Bibliotekarze w Jedynce

Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w Swarzędzkiej Jedynce 12 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich spotkali się nauczyciele bibliotekarze różnych typów szkół z miasta i gminy Swarzędz Kostrzyn. W spotkaniu brały również udział panie prowadzące Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną. Tematem spotkania była „Wspierająca rola biblioteki szkolnej w doradztwie i kształceniu zawodowym”.

Czytaj więcej

Ręczna o puchar Starosty 2014

IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Starosty Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych We wtorek 14 marca 2014 r. w Swarzędzkiej Jedynce odbył się IV Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Starosty Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn. Zespoły były znakomicie przygotowane, o czym świadczy jakość gry oraz ilość wrzuconych bramek. Nie da się ukryć, że każda z tych drużyn przyjechała walczyć o zwycięstwo.

Czytaj więcej

Targi CeBIT

Technikum Informatyczne na Targach CeBIT W dniach od 10-14 marca 2014 r. w Hanowerze odbywają się Targi Informatyczne CeBIT, które goszczą przedstawicieli świata informatycznego takich jak: Microsoft, Samsung, IBM czy inni, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić.  

Czytaj więcej

Poznajemy literaturę angielską

KONKURS CZYTELNICZY „Poznajemy literaturę angielską”27 lutego 2014 roku w naszej Swarzędzkiej Jedynce miała miejsce, XII już, edycja Konkursu Czytelniczego z cyklu „Poznajemy literaturę angielską”. Tym razem uczniowie musieli się „zmierzyć” z lekturą „Pirates of the Caribbean” („Piraci z Karaibów”). Jak co roku wysłaliśmy zaproszenia do zaprzyjaźnionych pobliskich gimnazjów, których uczniowie po raz kolejny mieli okazję rywalizować z naszymi wychowankami.

Czytaj więcej