Fundusze Norweskie – najnowsze wydarzenia

W dniach 24-26 września 2014 r. przedstawiciele Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu złożyli wizytę w szkole norweskiego partnera – Sande videregående skole. Było to już drugie, przewidziane w programie współpracy, oficjalne spotkanie władz obu partnerskich szkół.

Czytaj więcej

Spotkania ze sztuką w Swarzędzkiej Jedynce

26 września w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyło się spotkanie uczniów z panem Jerzym Omelczukiem, niepełnosprawnym artystą malującym ustami, należącym do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Pan Jerzy przyjechał do Swarzędzkiej Jedynki wraz z żoną Bogusławą, opiekunem oraz z psem o sympatycznym imieniu - Mela. Program spotkania obejmował prezentację dzieł, wykonanie obrazu oraz rozmowę artysty z uczniami na temat jego życia i malarstwa. Uczniowie byli pod wrażaniem niezwykłych umiejętności artysty.

Czytaj więcej

Ruszyła Akademia CISCO

Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki mają możliwość bezpłatnego kształcenia dodatkowego. Tym razem propozycja szkoły dotyczy Akademii CISCO, która przygotuje do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA).

Czytaj więcej

V Jesienny Festyn Jedynki 19.09.2014

Tradycją naszej szkoły stały się jesienne imprezy i, zgodnie z nią, 19 września odbył się w Swarzędzu kolejny, piąty już, Jesienny Festyn Jedynki, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Impreza, współorganizowana przez Starostwo Powiatowe oraz Radę Rodziców naszej szkoły, adresowana była przede wszystkim do społeczności lokalnej, która mimo typowo jesiennej aury, tłumnie przybyła bawić się w gronie najbliższych.  

Czytaj więcej

15medali dla Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu na Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Lekkiej Atletyce

11 września w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce. Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Świadczy o tym liczba zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w zawodach. Około 100 osób walczyło o medale w biegach na 100, 400 i 1000 metrów oraz w skokach w dal, wzwyż i pchnięciu kulą.

Czytaj więcej

Zespół eSjeden na Dożynkach w Nekli.

W niedzielę 7 września 2014 roku odbyły się Powiatowe Dożynki w Nekli. Jako że święto Plonów jest odwołaniem do kultury ludowej, w programie nie mogło zabraknąć stałych, tradycyjnych elementów – korowodu dożynkowego oraz uroczystości obrzędowych, w tym roku w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Poligrodzianie z Poznania.

Czytaj więcej

Wycieczka do Cichowa

Szlakiem Mickiewiczowskim 5 czerwca uczniowie  Swarzędzkiej Jedynki z klasy ITM i IC z wychowawcami wybrali się na wycieczkę Szlakiem Mickiewiczowskim.  Za najważniejszy punk programu uznać można zwiedzanie Skansenu Filmowego Soplicowo w Cichowie. Cichowo to urokliwa wieś w powiecie kościańskim, położona ok. 30 km na południowy wschód od Kościana. Młodzież  odbyła podróż w czasie. W 1999 roku sprowadzono tam obiekty tworzące Soplicowo na planie filmowym „Pana Tadeusza”.

Czytaj więcej

Podsumowanie sportu 2013/14

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SZKÓŁ W POWIECIE POZNAŃSKIM W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 W dniu 11 czerwca 2014r. na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Puszczykowie odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół w Powiecie Poznańskim. W trakcie imprezy wyróżnione zostały najlepsze szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła w gronie szkół ponadgimnazjalnych zajęła II miejsce , gromadząc 90 pkt. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem brali udział  zawodach sportowych i przyczynili się do zajęcia tak wysokiej pozycji./mh/ 

Czytaj więcej

Indeksy w Swarzędzkiej Jedynce

Dnia 6 czerwca 2014 odbył się V Szkolny Dzień Przedsiębiorczości pod hasłem „Uczeń studentem”, zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych oraz uczniów Technikum Ekonomicznego. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: prof. dr hab. Piotr Bartkowiak oraz prof. dr hab. Zygmunt Waśkowski – prodziekani Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pani Barbara Antoniewicz -Radna Powiatu Poznańskiego, Przewodnicząca Komisji Oświaty Starostwa Poznańskiego, a także młodzież i nauczyciele naszej Szkoły.

Czytaj więcej