dyktando

Potyczki ortograficzne 7 grudnia w Kórniku odbyło się „Wielkie Dyktando o Pióro Jadwigi Zamoyskiej”. Do Zespołu Szkół w Kórniku przybyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceów ogólnokształcących, techników oraz dorośli kórniczanie chcący sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Poznański, Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik, Biblioteka Kórnicka PAN oraz Fundacja Zakłady Kórnickie.  Swarzędzką Jedynkę reprezentowała w tym konkursie grupa pięciu osób z klas technikum ekonomicznego. Jak się okazało, wyjazd nie był bezowocny, gdyż uczennica klasy drugiej - Angelika Majewska - zdobyła trzecie miejsce.

Czytaj więcej

Umowa ze szkołą w Krems

Podpisanie umowy o współpracy z Landwirtschaftliche Fachschule Krems 5 grudnia 2013 roku Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu podpisał ze szkołą winiarską z Austrii Wein- und Obstbauschule Krems umowę o wzajemnej współpracy. Po uroczystym podpisaniu aktu, gości zaproszono na obiad, który przygotowali uczniowie Swarzędzkiej Jedynki. Gośćmi specjalnymi byli Konsul Honorowy Republiki Austrii w Poznaniu pani Izabela Ewa Kwiatkowska oraz dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

Czytaj więcej

Andrzejki

Mali goście na andrzejkach w Swarzędzkiej Jedynce 29 listopada dzieci z Przedszkola nr 4 w Swarzędzu zagościły w Swarzędzkiej Jedynce. Uczniowie Zespołu Szkół nr  1 zorganizowali bal przebierańców, który miał na celu przybliżyć  gościom tradycje zabaw andrzejkowych.  Dzieci z entuzjazmem włączyły się w zadania przygotowane przez ich starszych kolegów. Dzięki zaangażowaniu gości i organizatorów wszyscy szybko przenieśli  się w zaczarowany świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Czytaj więcej

Porozumienie o współpracy z VWP

Porozumienie o współpracy z VWP W Sali konferencyjnej VW Poznań miało miejsce podpisanie „Porozumienia o współpracy i patronacie nad klasą informatyczną”. Z ramienia VWP obecni byli Członek Zarządu ds. Finansów i Organizacji pan Szymon Trzebiatowski oraz Kierownik Działu Organizacji i ITP pan Edward Lachowicz naszą szkołę reprezentował Wicedyrektor ds. organizacji i informatyzacji pan Roman Pawłowski.

Czytaj więcej

Nauka języka niemieckiego inaczej&

Nauka języka niemieckiego inaczej...Dnia 13 listopada 2013 roku grupa chętnych uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem, Mają Tkaczyk  uczestniczyła w zajęciach z praktycznej nauki języka niemieckiego w Szkole Językowej UAM w Poznaniu. Celem owych warsztatów było zmotywowanie młodzieży do dalszej, rzetelnej nauki tego języka oraz rozwijanie sprawności rozumienia tekstów i wypowiadania się w języku obcym. Poza tym uczestnicy poznali nowe dla nich struktury leksykalno – gramatyczne. Zajęcia prowadzone były w grupach mieszanych, tzn. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pracowali wspólnie ze studentami. Poniżej prezentujemy opinie uczniów, którzy brali udział w projekcie.

Czytaj więcej

szachy

Drużynowe szachyDnia 14 listopada 2013r. w Bninie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych na szczeblu powiatu, w których wzięła udział reprezentacja naszej szkoły w składzie:Bartkowiak Sandra, Woźna Klaudia, Dobroś Radosław, Jaśkowiak Michał, Kierzenkowski Marcin i Otto Grzegorz.

Czytaj więcej

DEN2013

Dzień Edukacji Narodowej16 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej  podczas sesji Rady Powiatu w Poznaniu zostali uhonorowani najlepsi z nauczycieli szkół powiatowych. Wśród wyróżnionych za wysokie osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i organizacyjne  znaleźli się przedstawiciele Swarzędzkiej Jedynki: pan Przemysław Jankiewicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz dwie polonistki : pani Elżbieta Jankiewicz i pani Barbara Musialska. Pan Jan Grabkowski, starosta poznański w miłych słowach podziękował nagrodzonym za codzienną, rzetelną pracę na rzecz młodego pokolenia i życzył wszystkim wytrwałości i dalszych sukcesów. Pedagogom ze Swarzędzkiej Jedynki towarzyszyły uczennice klasy czwartej technikum hotelarskiego, które miały okazję podziękować panu staroście za wsparcie wymiany między  ZS nr 1 a  szkołą w Sankt Petersburgu./Barbara Musialska/

Czytaj więcej

unihokej

Unihokej w Gułtowach 19 października 2013 w Gułtowach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w unihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w ramach Lecealiady 2013. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i reprezentacja chłopców Zespołu Szkół Nr 1 zdobyły mistrzostwo powiatu w unihokeju. Obie drużyny awansowały do zawodów makroregionu. Zawody makroregionu odbyły się 7 listopada 2013 w Krzesinach. Obie reprezentacje, dziewcząt i chłopców, zostały wicemistrzami makroregionu. /Anna Rogacka/

Czytaj więcej

Listopad Poetycki

Kolejne spotkanie z poezją w Swarzędzkiej Jedynce! Miłość Ci wszystko wybaczy Bo miłość, mój miły to ja. Jesień w Swarzędzkiej Jedynce rokrocznie związana jest z poezją. Już po raz piąty członkowie zespołu PRO ARTE zaprosili całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Swarzędza na Listopad Poetycki. Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2013 został ustanowiony rokiem Juliana Tuwima, dlatego artyści postanowili złożyć hołd wielkiemu poecie i przygotowali spektakl oparty na jego wybitnej twórczości.

Czytaj więcej