Fantazy konkurs

       W ŚWIECIE FANTASY Zapraszamy do udziału w konkursach I Konkurs ortograficzny 25.02.2014r. godz. 12:45, sala 14a II Konkurs czytelniczy 26.02.2014r. godz. 12:45, sala 14a III Konkurs plastyczny- format A3- technika dowolna- praca musi byś utrzymana w konwencji fantasy Pracę należy składać w bibliotece szkolnej do 28.02.2014r.

Czytaj więcej

Siatkówka dziewcząt

Sukces siatkarek w mistrzostwach Powiatu Poznańskiego  Dnia 30.01.2014 w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn z Powiatu Poznańskiego Gospodarz Turnieju LO z Tarnowa Podgórnego, ZS nr 1 ze Swarzędza, ZS z Mosiny, ZS z Rokietnicy, ZS z Kórnika, LO z Puszczykowa oraz LO z Bolechowa.

Czytaj więcej

siatkarze

Trzecie miejsce naszych siatkarzy29.01.2014r . w Mosinie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej chłopcówW Turnieju uczestniczyło 7 drużyn z Powiatu Poznańskiego: ZS nr 1 ze Swarzędza, ZS z Mosiny, ZS z Rokietnicy, ZS z Kórnika, LO z Puszczykowa, LO z Bolechowa, ZS z Pobiedzisk.Swarzędzka Jedynkę reprezentowali uczniowie w składzie:Mikołaj Koczorowski 3TS/TL, Paweł Sawicki 3TI, Artur Orlik 2H,Dawid Jędrzejczak 2H, Hubert Tondel, 2TH, Mateusz Zgoda 2TM Marcin Muszyński 2TM,Mikołaj Piasecki 2TL,Michał Mróz 2TL, Kacper Owsianny1J, Jędrzej Dudziński 1TH, Sebastian Borczyński 1TUS 

Czytaj więcej

Trio eS1

TRIO eS1 zwyciężyło w III Gminnym Przeglądzie Piosenki Polskiej w Swarzędzu Dnia 29 stycznia 2014 r. w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu odbył się III Gminny Przegląd Piosenki Polskiej. Uczestnicy konkursu walczyli w dwóch kategoriach, na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz w kategoriach: solista i zespół. Zespół Szkół nr1 w Swarzędzu reprezentowały dwie solistki Agnieszka Pałkowska z klasy I VW i Angelika Chąpińska z klasy III Technikum Ekonomicznego, a także zespół TRIO eS1 w składzie: Sandra Bocian, Angelika Chąpińska, Magdalena Hetmańczyk. To właśnie nasze TRIO eS1 zdobyło aż dwie nagrody! Dziewczęta otrzymały wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za niezwykle dynamiczne i perfekcyjne wykonanie piosenki z musicalu Metro pt. Kopciuszek.

Czytaj więcej

olimp filozoficzna

Martyna Andrzejewska i Kinga Janiak z klasy III TE zakwalifikowały się do etapu okręgowego XXVI Olimpiady Filozoficznej Już po raz kolejny uczniowie Swarzędzkiej Jedynki zmagali się z tematami zaproponowanymi młodzieży ponadgimnazjalnej przez organizatorów Olimpiady Filozoficznej. Uczniowie z klas: 2TI, 3TI, 3 TE pracowali pod kierunkiem Elżbiety Jankiewicz, nauczycielki języka polskiego, nad tematem Do czego ludziom potrzebna jest wolność (w 50-tą rocznicę śmierci Kazimierza Ajdukiewicza). Po wstępnej recenzji 10 prac zostało przesłanych do Instytutu Filozofii UAM w Poznaniu. Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XXVI Olimpiady Filozoficznej zakwalifikowało się 11 osób, w tym aż dwie ze Swarzędzkiej Jedynki! Gratulujemy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych edycjach tej interdyscyplinarnej olimpiady.

Czytaj więcej

święto patronów

Święto Patronów Szkoły w swarzędzkiej Jedynce21 stycznia 2014 roku w auli Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu odbyło się już po raz kolejny Święto Patronów Szkoły – Powstańców Wielkopolskich. Obecnie upływa 95. rocznica tego jedynego zwycięskiego zrywu niepodległościowego w dziejach naszego państwa i narodu. Szkoła przybrała w tym dniu odświętny wystrój do którego dostosowała się młodzież naszej placówki dydaktycznej. Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli między innymi: dyrektor Wydziału Edukacji starostwa powiatowego w Poznaniu – Piotr Pietryga, radna powiatu poznańskiego oraz przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania – Barbara Antoniewicz, a także dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie – Renata Olszewska. Volkswagen Poznań reprezentowała Ewa Kulesza – Bonarska. Zebranych gości i uczestników powitała wicedyrektor szkoły Anna Cichocka – Majchrzak, a uroczystość poprowadziła przedstawicielka Koła Historycznego, uczennica klasy pierwszej Technikum Ekonomicznego – Aleksandra Rutkowska.

Czytaj więcej

XX wieczór przy samowarze

XX Wieczór przy samowarze 14.01.2014r. w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbył się jubileuszowy XX Wieczór przy samowarze. Tematem tegorocznego spotkania było: Polska i Rosja - wspólnota kultur. Wieczór przy samowarze to impreza wpisana w kalendarz szkolnych wydarzeń artystycznych. Celem spotkań jest zapoznanie ze sztuką, kulturą i literaturą Rosji. Jednym z założeń jest przełamywanie stereotypów o naszych wschodnich sąsiadach, w myśl zasady, że akceptujemy to, co znamy i rozumiemy.

Czytaj więcej

maturzyści

UWAGA MATURZYŚCI ! W dniu 13.02. od godz. 12:00 do 15:00 lub14.02. od godz. 08:00 do 12:00 każda osoba, która złożyła deklarację maturalną zobowiązana jest do złożenia podpisu na wydruku, potwierdzając jednocześnie zgodność danych z deklaracją. Zgodnie z procedurami maturalnymi jest to obowiązek osób deklarujących zdawanie matury. Zgłosić należy się w sekretariacie szkoły.

Czytaj więcej

Stolowski olimpiada logistyczna

Stanisław Stołowski ze Swarzędza w gronie finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 51 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło miejsce w finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Bezpłatne studia, praktyki i staże oraz cenne nagrody rzeczowe są już na wyciągnięcie ręki. Finał olimpijskich zmagań odbędzie się 7 marca 2014 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.Tegoroczni finaliści pokonali niemal 7 tys. konkurentów, wykazali się dużą pracowitością, wiedzą i opanowaniem. Przed nimi jeszcze jedna próba – ta najważniejsza. Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to najtrudniejszy etap, bo złożony w całości z zadań i pytań problemowych. Przystąpi do niego Stanisław Stołowski z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Czytaj więcej