Czas Zawodowców

CZAS ZAWODOWCÓWZapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu uczniów klasy 4TI na tygodniowej praktyce na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu "Czas zawodowców"! CZAS ZAWODOWCÓw - film    

Czytaj więcej

elektromechanik Korbach 2013

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu z wizytą w Kreishandwerkerschaft Waldeck-Frankenberg w miejscowości KorbachOd 06.10.2013r. do 26.10.2013r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych przebywali w ramach projektu „Uczenie się przez całe zycie” Leonardo da Vinci, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Korbachw Niemczech. Tytuł projektu „KSZTAŁCENIE ZAWODOWE W ZJEDNOCZONEJ EUROPIE” O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg szkolenia dbali opiekunowie – nauczyciele przedmiotów zawodowych: Wiesław Światłowski, Czesław Dudek oraz germanistka Regina Woroch,. Autorem i realizatorem projektu jest dr inż. Wiesław Światłowski Ze strony niemieckiej o prawidłowy przebieg szkolenia zadbali dyrektor Kreishandwerkschaft Waldeck Korbach Gerhard Brühl, oraz kierownik działu mechatroniki pojazdów samochodowych Marco Böhmecke, który prowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Czytaj więcej

fryzjerki wKorbach

Fryzjerki ze Swarzędzkiej Jedynki w KorbachW dniach 22.09 - 28.09.2013 grupa uczennic z Zespołu  Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu przebywała w Korbach  w Niemczech. Wyjazd został zorganizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego i miał na celu doskonalenie kompetencji zawodowych młodzieży kształcącej się w zawodzie fryzjera. Pobyt w Niemczech umożliwił  też praktyczną naukę języka niemieckiego oraz stał się okazją do zapoznania z kulturą naszych zachodnich sąsiadów. Pod kierownictwem nauczyciela zawodu i instruktorów uczennice poznawały tajniki pracy profesjonalnego fryzjera, doskonaliły dotychczas nabyte umiejętności oraz odkrywały najnowsze trendy w stylizacji i koloryzacji fryzur. Zachwyt wzbudziła przede wszystkim wyposażona w nowoczesny sprzęt pracownia do nauki zawodu.

Czytaj więcej

Petersburg2013

Swarzędzka Jedynka znów w PetersburguNa przełomie września i października 2013 roku uczniowieSwarzędzkiej Jedynki wraz z opiekunami po raz kolejny udali się do jednego z najpiękniejszych miast Rosji - Sankt Petersburga. Wymiana pomiędzy szkołami polską i rosyjską trwa już nieprzerwanie 15 lat.Tym razem podróżowaliśmy przez Litwę, Łotwę oraz Estonię. W Wilnie zobaczyliśmy m.in. Ostrą Bramę, Wileńską Katedrę, Uniwersytet Wileński wraz z dziedzińcem Piotra Skargi, kościół św. Anny, celę Konrada, znaną nam z Dziadów części III oraz wiele, wiele innych ciekawych miejsc. Zachwyceni Litwą i jej przepiękną stolicą, myśleliśmy, że nic nas już nie zaskoczy. A to nieprawda – Ryga to prawdziwie europejskie miasto, a Petersburg…

Czytaj więcej

turniej szachowy 2013

Szkolny Turniej Szachowy 2013W Szkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się 24 października 2013r. wzięło udział 12 uczestników. Rozegrano 11 rund w czasie 4 godzin.

Czytaj więcej

dzień papieski 2013

O szacunku i dialogu, czyli XIII Dzień Papieski w Swarzędzkiej Jedynce15 października 2013r. obchodziliśmy w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu XIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem ,,Jan Paweł II - Papież Dialogu”.Błogosławiony Jan Paweł II był bowiem mistrzem dialogu. W kontaktach międzyludzkich podkreślał rolę wzajemnego szacunku i otwartości. W encyklice Reconciliatio et paenitentia papież wyraził pragnienie: ,,aby dialog między religiami doprowadził do przezwyciężenia wszelkiej wrogości, nieufności, wzajemnego potępiania czy wzajemnych zniewag, co stanowi wstępny warunek spotkania przynajmniej w wierze w Jednego Boga i w pewności życia wiecznego dla nieśmiertelnej duszy”.

Czytaj więcej

biegi przełajowe2013

Trzy złote medale dla uczniów ZS nr 1 w Swarzędzu w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych16 Października w Poznaniu w okolicy Pomnika Harcerzy na terenie poznańskiej Malty odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych, które jednocześnie były Memoriałem Bronisława Szwarca. 

Czytaj więcej

Historycy na podhalu

Sukces w konkursie historycznym Mimo, że nasza szkoła kształci przede wszystkim uczniów w zakresie zawodowym, nie brakuje w niej uczniów o zainteresowaniach humanistycznych, w tym historycznych. Uczniowie mogą swoje zainteresowania rozwijać między innymi poprzez udział w konkursach. 10 października 2013 r. trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w konkursie powiatowym pod hasłem: Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Zakopanem, a przeznaczony został dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów: hrubieszowskiego, jędrzejowskiego, kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego i tatrzańskiego. Tematyką tegorocznego konkursu jest: 160 rocznica urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego – Zamoyscy ród patriotów i społeczników.

Czytaj więcej

złoty Krzysztof Wróbel

Krzysztof Wróbel zdobywcą złotego medalu w finale wojewódzkim XV Licealiady!!Podczas rozegranych 8 października 2013 Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce w ramach XV Licealiady, uczeń ZS nr1 w Swarzędzu, Krzysztof Wróbel z klasy 2F zdobył złoty medal, zwyciężając zdecydowanie w biegu na 100m. i uzyskał bardzo dobry czas 11,22 sek.Gratulujemy Krzysztofowi sukcesu i życzymy w następnym sezonie sportowym 2014 kolejnych medali.   

Czytaj więcej

Projekt Partnerski Leonardo da Vinci

Projekt Partnerski Leonardo da Vinci  Zakończenie realizacji Projektu Partnerskiego Leonardo da Vinci w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu.31 lipca br. był ostatnim dniem trwania dwuletniego Projektu Partnerskiego zatytułowanego ‘Identifying and assessing non-formal and informal learning in Mobility Projects’ (Nr projektu: 2011-1-NO1-LEO04-03238 12). W ramach jego realizacji grupa instytucji partnerskich z Norwegii, Niemiec, Francji, Austrii, Liechtenstein, Szwajcarii, Włoch oraz Polski pracowała nad stworzeniem metod identyfikacji i oceniania kompetencji nieformalnych i pozaformalnych, które nabywane są przez uczestników Projektów Mobilności Leonardo da Vinci. Zespół Szkół Nr 1 w Swarzędzu opracował wytyczne do stosowania metody tzw. „guided interviews”, czyli ‘wywiadów sterowanych’. Pozostali partnerzy skupili się na metodach opartych o kwestionariusze, blog, oraz rozmowy/wywiady telefoniczne. Pełna lista rezultatów i informacje szczegółowe dotyczące grupy partnerskiej dostępne są na stronie Projektu: www.ianaimp.gp-ocs.com oraz w European Shared Treasure (Europejskiej Bazie Produktów). Krajowym operatorem Programu była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie.

Czytaj więcej