Petersburg2013

Swarzędzka Jedynka znów w PetersburguNa przełomie września i października 2013 roku uczniowieSwarzędzkiej Jedynki wraz z opiekunami po raz kolejny udali się do jednego z najpiękniejszych miast Rosji - Sankt Petersburga. Wymiana pomiędzy szkołami polską i rosyjską trwa już nieprzerwanie 15 lat.Tym razem podróżowaliśmy przez Litwę, Łotwę oraz Estonię. W Wilnie zobaczyliśmy m.in. Ostrą Bramę, Wileńską Katedrę, Uniwersytet Wileński wraz z dziedzińcem Piotra Skargi, kościół św. Anny, celę Konrada, znaną nam z Dziadów części III oraz wiele, wiele innych ciekawych miejsc. Zachwyceni Litwą i jej przepiękną stolicą, myśleliśmy, że nic nas już nie zaskoczy. A to nieprawda – Ryga to prawdziwie europejskie miasto, a Petersburg…

Czytaj więcej

turniej szachowy 2013

Szkolny Turniej Szachowy 2013W Szkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się 24 października 2013r. wzięło udział 12 uczestników. Rozegrano 11 rund w czasie 4 godzin.

Czytaj więcej

dzień papieski 2013

O szacunku i dialogu, czyli XIII Dzień Papieski w Swarzędzkiej Jedynce15 października 2013r. obchodziliśmy w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu XIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem ,,Jan Paweł II - Papież Dialogu”.Błogosławiony Jan Paweł II był bowiem mistrzem dialogu. W kontaktach międzyludzkich podkreślał rolę wzajemnego szacunku i otwartości. W encyklice Reconciliatio et paenitentia papież wyraził pragnienie: ,,aby dialog między religiami doprowadził do przezwyciężenia wszelkiej wrogości, nieufności, wzajemnego potępiania czy wzajemnych zniewag, co stanowi wstępny warunek spotkania przynajmniej w wierze w Jednego Boga i w pewności życia wiecznego dla nieśmiertelnej duszy”.

Czytaj więcej

biegi przełajowe2013

Trzy złote medale dla uczniów ZS nr 1 w Swarzędzu w Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych16 Października w Poznaniu w okolicy Pomnika Harcerzy na terenie poznańskiej Malty odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych, które jednocześnie były Memoriałem Bronisława Szwarca. 

Czytaj więcej

Historycy na podhalu

Sukces w konkursie historycznym Mimo, że nasza szkoła kształci przede wszystkim uczniów w zakresie zawodowym, nie brakuje w niej uczniów o zainteresowaniach humanistycznych, w tym historycznych. Uczniowie mogą swoje zainteresowania rozwijać między innymi poprzez udział w konkursach. 10 października 2013 r. trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w konkursie powiatowym pod hasłem: Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Zakopanem, a przeznaczony został dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów: hrubieszowskiego, jędrzejowskiego, kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego i tatrzańskiego. Tematyką tegorocznego konkursu jest: 160 rocznica urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego – Zamoyscy ród patriotów i społeczników.

Czytaj więcej

złoty Krzysztof Wróbel

Krzysztof Wróbel zdobywcą złotego medalu w finale wojewódzkim XV Licealiady!!Podczas rozegranych 8 października 2013 Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce w ramach XV Licealiady, uczeń ZS nr1 w Swarzędzu, Krzysztof Wróbel z klasy 2F zdobył złoty medal, zwyciężając zdecydowanie w biegu na 100m. i uzyskał bardzo dobry czas 11,22 sek.Gratulujemy Krzysztofowi sukcesu i życzymy w następnym sezonie sportowym 2014 kolejnych medali.   

Czytaj więcej

Projekt Partnerski Leonardo da Vinci

Projekt Partnerski Leonardo da Vinci  Zakończenie realizacji Projektu Partnerskiego Leonardo da Vinci w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu.31 lipca br. był ostatnim dniem trwania dwuletniego Projektu Partnerskiego zatytułowanego ‘Identifying and assessing non-formal and informal learning in Mobility Projects’ (Nr projektu: 2011-1-NO1-LEO04-03238 12). W ramach jego realizacji grupa instytucji partnerskich z Norwegii, Niemiec, Francji, Austrii, Liechtenstein, Szwajcarii, Włoch oraz Polski pracowała nad stworzeniem metod identyfikacji i oceniania kompetencji nieformalnych i pozaformalnych, które nabywane są przez uczestników Projektów Mobilności Leonardo da Vinci. Zespół Szkół Nr 1 w Swarzędzu opracował wytyczne do stosowania metody tzw. „guided interviews”, czyli ‘wywiadów sterowanych’. Pozostali partnerzy skupili się na metodach opartych o kwestionariusze, blog, oraz rozmowy/wywiady telefoniczne. Pełna lista rezultatów i informacje szczegółowe dotyczące grupy partnerskiej dostępne są na stronie Projektu: www.ianaimp.gp-ocs.com oraz w European Shared Treasure (Europejskiej Bazie Produktów). Krajowym operatorem Programu była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie.

Czytaj więcej

Praktyki uczniowskie na PP

Praktyki uczniowskie na Politechnice PoznańskiejW dniach 16-20.09.br. klasy maturalne ekonomiczna i logistyczna 4TE/TL i 4ATL uczestniczyły w praktykach zawodowych zorganizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu „Czas zawodowców”.Uczniowie klasy ekonomicznej zapoznawali się z obsługą nowego programu finansowo- księgowego ENOVA. Znajomość funkcjonowania modułów magazynowego, sprzedażowego oraz kadrowo-płacowego potwierdzona została otrzymanym przez nich certyfikatem.

Czytaj więcej

Zawody lekkoatletyczne 2013

Rekord szkoły podczas Mistrzostw ZS nr 1 w lekkoatletyce! 23 września odbyły się w naszej szkole zawody lekkoatletyczne w wybranych konkurencjach: w biegach na 100, 400, 800 metrów dziewcząt, 1000 metrów chłopców, w skoku w dal i wzwyż oraz w pchnięciu kulą.Izabela Tomczak z kl. 2 TE. w biegu na 800 m. poprawiła  własny rekord szkoły z zeszłego roku z 1.34.9 na 1.33.

Czytaj więcej