VW jubileusz

,,Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 lat wspólnej historii."- jubileusz Volkswagen Poznań.Swarzędzka Jedynka w..Telewizji Swarzędz

Czytaj więcej

Noc Naukowców

Informatycy na "Nocy Naukowców" 27 września 2013 klasy informatyczne:  trzecia i czwarta, po okresie dwuletniej przerwy,  wzięły udział w Nocy Naukowców. Tym razem odwiedziliśmy wydział Elektroniki i Telekomunikacji w Poznaniu przy ulicy Polanka 3. Dla niektórych była to doskonała okazja, aby zapoznać się z przyszłym kierunkiem studiów, dla innych zabawa, gdyż odbyły się konkursy, w których można było zdobyć gadżety Politechniki Poznańskiej. Nasza grupa uczniów prawdopodobnie była “najstarszym” wiekowo uczestnikiem Nocy. Braliśmy udział w wykładzie “Sieć IP bez tajemnic”. Ponieważ uczniowie posiadają już pewien zasób wiedzy, więc dla prowadzących była to okazja, by rozszerzyć ich wiadomości. Jednocześnie dla pracowników politechniki była to doskonała chwila, aby zachęcić do studiowania na politechnice. Została również przedstawiona baza techniczna wydziału.

Czytaj więcej

4 festyn jedynki

Czwarty Jesienny Festyn Jedynki Festynami jesień się zaczyna… I zaczęła się w sposób niezwykły i miły. 20 września odbył się zorganizowany już czwarty raz przez uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu Jesienny Festyn Jedynki.  Był  imprezą skierowaną nie tylko do społeczności szkolnej, ale dedykowaną i współtworzoną przez  środowisko Swarzędza. Dlatego było tak wspaniale mimo jesiennej aury.  W piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć mieszkańców Swarzędza, rodziców, rodzeństwo i przyjaciół naszych uczniów, absolwentów oraz najmłodszych mieszkańców miasta, dla których również nie zabrakło atrakcji. 

Czytaj więcej

wiecie co jecie

Akcja Wiecie, co jecie w poznańskim powiecie ponownie zagościła w Swarzędzu.Ostatnie promienie letniego słońca powitały 10 września 2013 roku uczestników kolejnej edycji akcji Wiecie, co jecie w poznańskim powiecie. Gospodarzem imprezy ponownie był Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Tym razem, pod hasłem Pożegnanie lata, uczniowie siedmiu placówek edukacyjnych wraz z uczniami szkół gastronomicznych z Bolechowa i Swarzędza uroczyście zakończyli sezon grillowy. Uczestnicy spotkania rywalizowali w konkursie na najsmaczniejszą oraz najpiękniej przygotowaną i podaną potrawę z grilla. Kulinarne zmagania zakończyły sie sukcesem przedstawicieli Zespołu Szkół w Kórniku, którzy swoje dania przygotowywali pod opieką uczniów Technikum Gastronomicznego Swarzędzkiej Jedynki. Nagrody i wyróżnienia oraz certyfikaty wręczał uczniom Starosta Poznański pan Jan Grabkowski.

Czytaj więcej

konkurs piosenki niemieckiej

Konkursu Piosenki Niemieckiej Dnia 11.04.2013 w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jeder kann singen” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem imprezy było propagowanie piosenki niemieckiej, budzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim, motywowanie ich do nauki tego języka,  jak również promocja nowych talentów.

Czytaj więcej

Leseratte

Konkurs Czytelniczy z języka niemieckiego „Leseratte” Dnia 6 czerwca 2013 roku odbyła się trzecia edycja Konkursu Czytelniczego z języka niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie języka niemieckiego, popularyzowanie języka wśród młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań wiedzą o kulturze, literaturze i życiu codziennym w krajach niemieckiego obszaru językowego.

Czytaj więcej

wizyta w Instytucie Lingwistyki UAM

Nasza wizyta w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań Dnia 17 kwietnia i 12 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z praktycznej nauki języka niemieckiego i dydaktyki języka niemieckiego na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach współpracy naszej szkoły z UAM Poznań. W trakcie zajęć ze studentami II roku lingwistyki stosowanej uczniowie obejrzeli film „Dufte” z płyty „ Kurz und gut macht Schule” Goethe Institut oraz  pracowali w grupach ze swoimi starszymi kolegami, przygotowując krótkie scenki do filmu.

Czytaj więcej

EUROWEEK

EUROWEEK i liderzy ze Swarzędzkiej Jedynki W dniach 21-25 czerwca 2013 pięcioro uczniów Zespołu Szkół Nr 1 wraz z opiekunem, panią Anną Golik-Czarnecką, uczestniczyło w warsztatach EUROWEEK Szkoła Liderów w Długopolu Zdrój, w Kotlinie Kłodzkiej. Wraz z młodzieżą ze Swarzędzkiej Jedynki na obozie przebywali młodzi ludzie z trzech innych szkół z różnych stron Polski.Obozy EUROWEEK  to projekt współfinansowany przez Unię Europejską, skierowany do młodych osób, które chcą pogłębiać swoją edukację i rozwijać umiejętności, które pozwolą im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe Europy.

Czytaj więcej