Historycy na podhalu

Sukces w konkursie historycznym Mimo, że nasza szkoła kształci przede wszystkim uczniów w zakresie zawodowym, nie brakuje w niej uczniów o zainteresowaniach humanistycznych, w tym historycznych. Uczniowie mogą swoje zainteresowania rozwijać między innymi poprzez udział w konkursach. 10 października 2013 r. trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w konkursie powiatowym pod hasłem: Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Zakopanem, a przeznaczony został dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów: hrubieszowskiego, jędrzejowskiego, kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego i tatrzańskiego. Tematyką tegorocznego konkursu jest: 160 rocznica urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego – Zamoyscy ród patriotów i społeczników.

Czytaj więcej

złoty Krzysztof Wróbel

Krzysztof Wróbel zdobywcą złotego medalu w finale wojewódzkim XV Licealiady!!Podczas rozegranych 8 października 2013 Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce w ramach XV Licealiady, uczeń ZS nr1 w Swarzędzu, Krzysztof Wróbel z klasy 2F zdobył złoty medal, zwyciężając zdecydowanie w biegu na 100m. i uzyskał bardzo dobry czas 11,22 sek.Gratulujemy Krzysztofowi sukcesu i życzymy w następnym sezonie sportowym 2014 kolejnych medali.   

Czytaj więcej

Projekt Partnerski Leonardo da Vinci

Projekt Partnerski Leonardo da Vinci  Zakończenie realizacji Projektu Partnerskiego Leonardo da Vinci w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu.31 lipca br. był ostatnim dniem trwania dwuletniego Projektu Partnerskiego zatytułowanego ‘Identifying and assessing non-formal and informal learning in Mobility Projects’ (Nr projektu: 2011-1-NO1-LEO04-03238 12). W ramach jego realizacji grupa instytucji partnerskich z Norwegii, Niemiec, Francji, Austrii, Liechtenstein, Szwajcarii, Włoch oraz Polski pracowała nad stworzeniem metod identyfikacji i oceniania kompetencji nieformalnych i pozaformalnych, które nabywane są przez uczestników Projektów Mobilności Leonardo da Vinci. Zespół Szkół Nr 1 w Swarzędzu opracował wytyczne do stosowania metody tzw. „guided interviews”, czyli ‘wywiadów sterowanych’. Pozostali partnerzy skupili się na metodach opartych o kwestionariusze, blog, oraz rozmowy/wywiady telefoniczne. Pełna lista rezultatów i informacje szczegółowe dotyczące grupy partnerskiej dostępne są na stronie Projektu: www.ianaimp.gp-ocs.com oraz w European Shared Treasure (Europejskiej Bazie Produktów). Krajowym operatorem Programu była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie.

Czytaj więcej

Praktyki uczniowskie na PP

Praktyki uczniowskie na Politechnice PoznańskiejW dniach 16-20.09.br. klasy maturalne ekonomiczna i logistyczna 4TE/TL i 4ATL uczestniczyły w praktykach zawodowych zorganizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu „Czas zawodowców”.Uczniowie klasy ekonomicznej zapoznawali się z obsługą nowego programu finansowo- księgowego ENOVA. Znajomość funkcjonowania modułów magazynowego, sprzedażowego oraz kadrowo-płacowego potwierdzona została otrzymanym przez nich certyfikatem.

Czytaj więcej

Zawody lekkoatletyczne 2013

Rekord szkoły podczas Mistrzostw ZS nr 1 w lekkoatletyce! 23 września odbyły się w naszej szkole zawody lekkoatletyczne w wybranych konkurencjach: w biegach na 100, 400, 800 metrów dziewcząt, 1000 metrów chłopców, w skoku w dal i wzwyż oraz w pchnięciu kulą.Izabela Tomczak z kl. 2 TE. w biegu na 800 m. poprawiła  własny rekord szkoły z zeszłego roku z 1.34.9 na 1.33.

Czytaj więcej

VW jubileusz

,,Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 lat wspólnej historii."- jubileusz Volkswagen Poznań.Swarzędzka Jedynka w..Telewizji Swarzędz

Czytaj więcej

Noc Naukowców

Informatycy na "Nocy Naukowców" 27 września 2013 klasy informatyczne:  trzecia i czwarta, po okresie dwuletniej przerwy,  wzięły udział w Nocy Naukowców. Tym razem odwiedziliśmy wydział Elektroniki i Telekomunikacji w Poznaniu przy ulicy Polanka 3. Dla niektórych była to doskonała okazja, aby zapoznać się z przyszłym kierunkiem studiów, dla innych zabawa, gdyż odbyły się konkursy, w których można było zdobyć gadżety Politechniki Poznańskiej. Nasza grupa uczniów prawdopodobnie była “najstarszym” wiekowo uczestnikiem Nocy. Braliśmy udział w wykładzie “Sieć IP bez tajemnic”. Ponieważ uczniowie posiadają już pewien zasób wiedzy, więc dla prowadzących była to okazja, by rozszerzyć ich wiadomości. Jednocześnie dla pracowników politechniki była to doskonała chwila, aby zachęcić do studiowania na politechnice. Została również przedstawiona baza techniczna wydziału.

Czytaj więcej

4 festyn jedynki

Czwarty Jesienny Festyn Jedynki Festynami jesień się zaczyna… I zaczęła się w sposób niezwykły i miły. 20 września odbył się zorganizowany już czwarty raz przez uczniów i nauczycieli  Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu Jesienny Festyn Jedynki.  Był  imprezą skierowaną nie tylko do społeczności szkolnej, ale dedykowaną i współtworzoną przez  środowisko Swarzędza. Dlatego było tak wspaniale mimo jesiennej aury.  W piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć mieszkańców Swarzędza, rodziców, rodzeństwo i przyjaciół naszych uczniów, absolwentów oraz najmłodszych mieszkańców miasta, dla których również nie zabrakło atrakcji. 

Czytaj więcej

wiecie co jecie

Akcja Wiecie, co jecie w poznańskim powiecie ponownie zagościła w Swarzędzu.Ostatnie promienie letniego słońca powitały 10 września 2013 roku uczestników kolejnej edycji akcji Wiecie, co jecie w poznańskim powiecie. Gospodarzem imprezy ponownie był Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Tym razem, pod hasłem Pożegnanie lata, uczniowie siedmiu placówek edukacyjnych wraz z uczniami szkół gastronomicznych z Bolechowa i Swarzędza uroczyście zakończyli sezon grillowy. Uczestnicy spotkania rywalizowali w konkursie na najsmaczniejszą oraz najpiękniej przygotowaną i podaną potrawę z grilla. Kulinarne zmagania zakończyły sie sukcesem przedstawicieli Zespołu Szkół w Kórniku, którzy swoje dania przygotowywali pod opieką uczniów Technikum Gastronomicznego Swarzędzkiej Jedynki. Nagrody i wyróżnienia oraz certyfikaty wręczał uczniom Starosta Poznański pan Jan Grabkowski.

Czytaj więcej