Informacja dla słuchaczy i absolwentów klasy III UTM – technik mechatronik

Informacja dla słuchaczy i absolwentów klasy III UTM – technik mechatronik W dniach: 18 maja sobota i 19 maja niedziela25 maja sobota i 26 maja niedzielaplanowane są dodatkowe zajęcia kształtujące umiejętności praktyczne z Projektowania i programowania urządzeń i systemów mechatronicznych”.Celem planowanych zajęć jest przygotowanie do egzaminu zawodowego, w tym zaprojektowania stanowiska do zadania, zaprogramowanie sterownika PLC wg zadanych diagramów oraz testowania poprawności działania programów.Miejsce zajęć: Pracownia mechatroniczna 108 bGodziny zajęć: 9.00 – 15.00 Prowadzący: mgr inż. Piotr Piekarski  

Czytaj więcej

Wizyta w Korbach

Wizyta w KorbachOd 03.03.2013r. do 23.03.2013r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach:mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych przebywali w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Korbach w Niemczech. Tytuł projektu „KSZTAŁCENIE ZAWODOWE W ZJEDNOCZONEJ EUROPIE”.

Czytaj więcej

Wojewódzki Finał w Biegach Przełajowych

Wojewódzki Finał w Biegach Przełajowych 20 kwietnia w Żerkowie odbył się Wojewódzki Finał w Biegach Przełajowych.Uczennica naszej Szkoły Izabela Tomczak z klasy 1TE zdobyła złoty medal w kat. szkół ponadgimnazjalnych w roczniku 1996 na dystansie 1500m. Wygrała bieg zdecydowanie, prowadząc od startu do mety.Jest to pierwszy w historii ZS nr 1 w Swarzędzu tak duży sukces sportowy w sportach indywidualnych.Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w następnych startach.

Czytaj więcej

Martyna Andrzejewska wygrała Konkurs Ortograficzny "Ortofrajda"

Martyna Andrzejewska wygrała Konkurs Ortograficzny "Ortofrajda" Martyna Andrzejewska z II klasy Technikum Ekonomicznego wygrała Konkurs Ortograficzny "Ortofrajda". Konkurs organizowany jest corocznie przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, i adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast Krzysztof Kołaczkowski z klasy III Technikum Logistycznego zajął III miejsce. Oprócz pamiątkowych dyplomów uczniowie otrzymali niezwykle interesujące książki: Słownik poprawnej polszczyzny PWN, Poradnik językowy PWN „Piszemy poprawnie” oraz  „Świat przez słowa” Jerzego Bralczyka. Obok konkursu uczniowie uczestniczyli też w niezwykle przydatnych warsztatach pisania prostą polszczyzną - "Mów do mnie prosto". Oboje laureaci są uczniami Swarzędzkiej Jedynki czyli  ZS nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu.   

Czytaj więcej

Martyna Andrzejewska laureatką

Martyna Andrzejewska laureatką  prestiżowego konkursu Literackiego O NAGRODĘ FANFILA Martyna Andrzejewska, uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego ze Swarzędzkiej Jedynki odniosła wielki sukces! Została Laureatem VII edycji prestiżowego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o nagrodę FanFila, organizowanego przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej praca na temat:  „Wiele jest niesamowitych rzeczy, lecz nie ma nic bardziej niesamowitego niżczłowiek” (Sofokles). Ludzka wielkość i nędza jako temat współczesnej kultury została bardzo wysoko oceniona i opublikowana na stronie UAM . Trzeba zauważyć, że Martyna ze Swarzędzkiej Jedynki była jedyną uczennicą technikum w gronie laureatów z renomowanych liceów ogólnokształcących z Wielkopolski.

Czytaj więcej

Klasa patronacka TOMBEA

Klasa patronacka TOMBEA Meble tapicerowane wciąż powstają dzięki pracy ludzkich rąk. Tutaj nie da się zastąpić człowieka maszyną. Stolarz musi stworzyć stelaż mebla, tapicer obić go pianką, nałożyć na niego uszyty przez krawcową materiał. Dłońmi wyrównać, wygładzić, poprawić. A Polska jest jednym z największych producentów mebli na świecie. W fabrykach meblowych pracują tysiące osób i wciąż potrzeba ich więcej. Dlatego Tapicer i Krawcowa to zawody z perspektywami. Szczególnie w Swarzędzu i okolicach.

Czytaj więcej

Pokaz ratownictwa wodnego i górskiego

Pokaz ratownictwa wodnego i górskiego  W ramach prowadzonej akcji  "Klasa gospodarzem szkoły" w dniu 20.03.2013 r. w auli naszej szkoły odbył sie pokaz ratownictwa wodnego i górskiego zorganizowany przez uczniów klasy 1 TI/TUS. Prezentację wraz z pogadanką przeprowadzili strażacy z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu.

Czytaj więcej

Konferencja

W dniu 09 kwietnia 2013 w Zespole Szkół nr 1 odbędzie się konferencja"Bądź bezpieczny w sieci".Szczegóły na stronie fundacji "Pomiędzy"

Czytaj więcej

Swarzędzka Jedynka we Lwowie

Swarzędzka Jedynka we Lwowie             Lwów - jedno z najpiękniejszych miast zachodniej Ukrainy, w którym zabytkowe kościoły, stylowe kamieniczki, liczne galerie i wystawy, każdego roku swym wdziękiem przyciągają wielu turystów. Wśród nich są i Polacy, którzy przyjeżdżają nie tylko zwiedzić Lwów, ale przede wszystkim odwiedzić swych rodaków. Ten właśnie skrawek ziemi, tak bliski sercu wielu Polakom, z którym wiąże się ważna część polskiej historii postanowili zobaczyć uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

Czytaj więcej