XI edycja konkursu

 XI edycja konkursuPoznajemy literaturę anglojęzyczną   8 stycznia br. 70 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz z gimnazjów w  Kostrzynie, Nekli, Paczkowie i  nr 2 w Swarzędzu wzięło udział w imprezie poświęconej Karolowi Dickensowi. Odbyły się dwa konkursy. Konkurs indywidualny sprawdzał znajomość treści i słownictwa książeczki w języku angielskim David Copperfield oraz umiejętność słuchania i czytania po angielsku. W konkursie zespołowym uczniowie wykazali się wiedzą na temat życia i twórczości Karola Dickensa. Uczestnicy zapoznali się też tego dnia z fragmentami filmu Oliver Twist oraz książki Nicholas Nickleby. Uczniowie zabrali do domu nie tylko satysfakcję z osiągniętych wyników, ale też cenne i ciekawe nagrody.    

Czytaj więcej

WYNIKI XI edycji konkursu

WYNIKI XI edycji konkursuPoznajemy literaturę anglojęzyczną   WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA WZIĘCIE UDZIAłU LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY nauczyciele języka angielskiego ZS nr1 w Swarzędzu   KONKURS INDYWIDUALNY - ‘DAVID COPPERFIELD’  1.     Kinga Szafranek – Gimnazjum nr 2 w SwarzędzuStanisław Stołowski – ZS nr 1 w Swarzędzu2.     Mateusz Kowalewski – ZS nr 1 w SwarzędzuPiotr Góreczny – Gimnazjum w Kostrzynie3.     Andrzej Galuba – Gimnazjum w KostrzynieWyróżnienia:  - Natalia Chmielnik – Gimnazjum w Paczkowie - Piotr Szymczak – Gimnazjum w Nekli - Ewelina Pietrzak – Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu   KONKURS ZESPóOWY – ‘ŻYCIE I TWÓRCZOść KAROLA DICKENSA’   ZS nr 1 w Swarzędzu: Barbara Szymczak, Dagmara Witaszek, Andria Zygmunt Gimnazjum w Nekli: Maciej Babraj, Bartosz Damrath, Piotr Szymczak Gimnazjum w Nekli: Maja Dopierała, Magdalena Stachowiak

Czytaj więcej

plan

 Nowy PlanZmiany w planie lekcji od 18 lutego 2013 r. - sprawdź tutaj

Czytaj więcej

Nowa inicjatywa Zespołu Szkół nr1 w Swarzędzu Comenius w śniegu

Nowa inicjatywa Zespołu Szkół nr1 w Swarzędzu  „Comenius  w śniegu”  W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół nr1 w Swarzędzu przystąpił do realizacji projektu w ramach Programu Comenius „Comenius w śniegu”. Projekt realizować będą wspólnie cztery szkoły: ZS nr1 w Swarzędzu, zaprzyjaźniona szkoła niemiecka  Theodor-Ltt-Schule Gießen (Niemcy), szkoły z Banská Bystrica (Słowacja) i z Gödöll� (Węgry). Celem projektu będzie wspólne wykonanie przez uczniów ze szkół uczestniczących w projekcie rzeźby przedstawiającej dwóch witających się narciarzy. Rzeźba ma symbolizować współpracę między szkołami z Niemiec, Polski, Słowacji i Węgier. Wizyta przygotowawcza odbędzie się wiosną 2013 r.

Czytaj więcej

Warsztaty literackie w języku niemieckim

Warsztaty literackie w języku niemieckim w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu   12 listopada 2012 w Zespole Szkól nr 1 w Swarzędzu odbyły się warsztaty literackie, w których wzięli udział uczniowie zainteresowani doskonaleniem umiejętności językowych w zakresie języka niemieckiego z naszej szkoły, ZS w Rokietnicy Technikum w Poznaniu i Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu. Warunkiem udziału w warsztatach było przeczytanie i przygotowanie tekstu Sibylle Berg „Nacht”.

Czytaj więcej

Pan Jerzy Omelczuk w ZS1

Pan Jerzy Omelczuk w ZS1 W dniu 6 grudnia w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się spotkanie uczniów z panem Jerzym Omelczukiem, niepełnosprawnym artystą malującym ustami należącego do światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami.  Wraz z żoną Bogusławą i opiekunem przyjechali do nas, aby spotkać się ze społecznością  naszej szkoły. Program spotkania obejmował rozmowę artysty z uczniami na temat jego życia, malarstwa, sposobu malowania obrazów. Uczniowie byli pod wrażaniem umiejętności, i sprawności artysty w posługiwaniu się pędzlem.

Czytaj więcej

IV Listopad Poetycki w Swarzędzkiej Jedynce

IV Listopad Poetycki w Swarzędzkiej Jedynce Nic dwa razy się nie zdarza - z takim oto przesłaniem 29 listopada 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu wystąpili przed zebranymi na IV Listopadzie Poetyckim Swarzędzkiej Jedynki gośćmi. Jako pierwsza, głos zabrała pani wicedyrektor Anna Cichocka, która z uśmiechem na twarzy powitała wszystkich gości i zaprosiła do wspólnego spędzenia wieczoru  z poezją i muzyką.

Czytaj więcej

Powiatowa konferencja metodyczna

Powiatowa konferencja metodyczna dla nauczycieli języków obcych na temat: Nasze sukcesy na egzaminie maturalnym 2012 z języków obcych szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Poznańskim   Dnia 26 listopada 2012 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się konferencja metodyczna zorganizowana pod patronatem Starosty Powiatu Poznańskiego na temat Nasze sukcesy na egzaminie maturalnym 2012 z języków obcych w szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Poznańskim.

Czytaj więcej

Program Partnerski Leonardo da Vinci

 Uczestnicy Programu Partnerskiego Leonardo da Vinci w Swarzędzkiej Jedynce W dniach 07-08 listopada 2012 roku szkoła nasza gościła uczestników Programu Partnerskiego realizowanego w ramach Programu Leonardo da Vinci. W konferencji, poza przedstawicielami Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu, wzięli udział pracowicy bezpośrednio lub pośrednio związanych z edukacją instytucji z Norwegii, Niemiec, Francji, Włoch, Liechtenstein oraz Szwajcarii.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Po raz kolejny II miejsce uczniów Swarzędzkiej Jedynki w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym 17 listopada 2012 roku w Muzeum Wojska Polskiego mieszczącego się przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego już po raz kolejny przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tytuł tegorocznej edycji konkursowej rywalizacji brzmiał: „ Marszałek Józef Piłsudski, jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”. Członkowie Koła Historycznego Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, uczniowie (wówczas jeszcze klasy pierwszej Technikum Informatycznego): Marcin Tomaszewski i Piotr Zblewski zaprezentowali pracę na temat „Miejsca pamięci Marszałka Piłsudskiego”.

Czytaj więcej