Warsztaty literackie w języku niemieckim

Warsztaty literackie w języku niemieckim w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu   12 listopada 2012 w Zespole Szkól nr 1 w Swarzędzu odbyły się warsztaty literackie, w których wzięli udział uczniowie zainteresowani doskonaleniem umiejętności językowych w zakresie języka niemieckiego z naszej szkoły, ZS w Rokietnicy Technikum w Poznaniu i Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu. Warunkiem udziału w warsztatach było przeczytanie i przygotowanie tekstu Sibylle Berg „Nacht”.

Czytaj więcej

Pan Jerzy Omelczuk w ZS1

Pan Jerzy Omelczuk w ZS1 W dniu 6 grudnia w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się spotkanie uczniów z panem Jerzym Omelczukiem, niepełnosprawnym artystą malującym ustami należącego do światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami.  Wraz z żoną Bogusławą i opiekunem przyjechali do nas, aby spotkać się ze społecznością  naszej szkoły. Program spotkania obejmował rozmowę artysty z uczniami na temat jego życia, malarstwa, sposobu malowania obrazów. Uczniowie byli pod wrażaniem umiejętności, i sprawności artysty w posługiwaniu się pędzlem.

Czytaj więcej

IV Listopad Poetycki w Swarzędzkiej Jedynce

IV Listopad Poetycki w Swarzędzkiej Jedynce Nic dwa razy się nie zdarza - z takim oto przesłaniem 29 listopada 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu wystąpili przed zebranymi na IV Listopadzie Poetyckim Swarzędzkiej Jedynki gośćmi. Jako pierwsza, głos zabrała pani wicedyrektor Anna Cichocka, która z uśmiechem na twarzy powitała wszystkich gości i zaprosiła do wspólnego spędzenia wieczoru  z poezją i muzyką.

Czytaj więcej

Powiatowa konferencja metodyczna

Powiatowa konferencja metodyczna dla nauczycieli języków obcych na temat: Nasze sukcesy na egzaminie maturalnym 2012 z języków obcych szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Poznańskim   Dnia 26 listopada 2012 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się konferencja metodyczna zorganizowana pod patronatem Starosty Powiatu Poznańskiego na temat Nasze sukcesy na egzaminie maturalnym 2012 z języków obcych w szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Poznańskim.

Czytaj więcej

Program Partnerski Leonardo da Vinci

 Uczestnicy Programu Partnerskiego Leonardo da Vinci w Swarzędzkiej Jedynce W dniach 07-08 listopada 2012 roku szkoła nasza gościła uczestników Programu Partnerskiego realizowanego w ramach Programu Leonardo da Vinci. W konferencji, poza przedstawicielami Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu, wzięli udział pracowicy bezpośrednio lub pośrednio związanych z edukacją instytucji z Norwegii, Niemiec, Francji, Włoch, Liechtenstein oraz Szwajcarii.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Po raz kolejny II miejsce uczniów Swarzędzkiej Jedynki w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym 17 listopada 2012 roku w Muzeum Wojska Polskiego mieszczącego się przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego już po raz kolejny przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tytuł tegorocznej edycji konkursowej rywalizacji brzmiał: „ Marszałek Józef Piłsudski, jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”. Członkowie Koła Historycznego Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, uczniowie (wówczas jeszcze klasy pierwszej Technikum Informatycznego): Marcin Tomaszewski i Piotr Zblewski zaprezentowali pracę na temat „Miejsca pamięci Marszałka Piłsudskiego”.

Czytaj więcej

Ngrody Starosty

„Ośmioro wspaniałych Swarzędzkiej Jedynki”   24 października 2012 w Starostwie Poznańskim najlepsi uczniowie Swarzędzkiej Jedynki odebrali nagrody za swoją rzetelną i ciężką pracę w roku szkolnym 2011/2012. Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Poznański, z rąk Starosty Poznańskiego pana Jana Grabkowskiego otrzymali: Adela Andrzejak z klasy 3 liceum, Sandra Dziaduła z klasy 3 technikum hotelarskiego, Kinga Paluszak z klasy 4 technikum logistycznego, Agata Echaust z klasy 2 technikum ekonomicznego, Jan Dytłow, Mateusz Mucha i Jakub Szejnig  - wszyscy z klasy 3 technikum informatycznego oraz Stanisław Stołowski z klasy 3 technikum logistycznego. 

Czytaj więcej

Rajd "śladami miejsc pamięci narodowej"

Rajd "śladami miejsc pamięci narodowej"W święto Niepodległości 11.11.2012r. członkowie szkolnego Koła PTTK wybrali się na Rajd: Powiatowe zakończenie sezonu turystycznego "śladami miejsc pamięci narodowej" w Dopiewie. Trasa rajdu wiodła z Zakrzewa przez las w którym znajdują się mogiły pomordowanych przez hitlerowców w latach 1939-40 poznańskich księży i studentów.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Olimiada Logistyczna

Ogólnopolska Olimiada LogistycznaSTANISłAW STóOWSKI z klasy IIIBTL w etapie okręgowym Olimpiady Logistycznej. Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły - Stanisław Stołowski z klasy IIIBTL. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej

Klasy TI na konferencji w Politechnice Poznańskiej

Klasy TI na konferencji w Politechnice PoznańskiejW dniu 08.11.2012r. uczniowie klas 2 TI oraz 3 TI wzięli udział w Konferencji pt. "IT Acadamic Day 2012" na Politechnice Poznańskiej.  Pierwszyz  wykładów pt. "Kogo i jak poszukują pracodawcy z branży IT?" przybliżył nam systemem rekrutacji pracowników do działów IT w firmach.

Czytaj więcej