II rajd rowerowy

II Rajd rowerowyW dniu 06.10.2012r. odbył się drugi Rajd Rowerowy szkolnego Koła PTTK. O godzinie 9:15 w strugach rzęsistegio deszczu wyruszyliśmy spod szkoły na trasę rowerową Rajdu Turystycznego im. Pawła Edmunda Strzeleckiego do Głuszyny. Trasa nasza prowadziła przez Garby, Żerniki, Koninko i Sypniewo do mety w Głuszynie. Z Sypniewa do Głuszyny jechaliśmy piękną aleją kasztanową, która jest Pomnikiem Przyrody.

Czytaj więcej

Festyn jedynki 2012

III Festyn Jedynki   21 września br. na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich  w Swarzędzu nie mogło zabraknąć nikogo! Punktualnie o godz. 17:00 uczennice klasy drugiej Technikum Ekonomicznego Barbara Balicka i Ewelina Jabczyńska powitały wszystkich na trzecim już Jesiennym Festynie Swarzędzkiej Jedynki, podczas którego swoje talenty mieli możliwość zaprezentować nie tylko uczniowie szkoły, ale także absolwenci oraz zaproszeni goście.            

Czytaj więcej

rajd rowerowy

Rajd RowerowyW dniu 29.09.2012r. odbył się pierwszy Rajd Rowerowy szkolnego Koła PTTK. O godzinie 10:00 wyruszyliśmy spod szkoły na trasę rowerową XIX Wielkopolskiego Rajdu "Witamy jesień u Augusta Cieszkowskiego. Trasa nasza prowadziła wzdłuż J.Swarzędzkiego do Gruszczyna a dalej przez Mechowo do Wierzenicy.

Czytaj więcej

Zebrania z rodzicami

UWAGA!!Zebrania z Rodzicami klas II LO i  II, III Technikum odbędą sie dnia 20 września 2012r. o godzinie 17:00 (aula szkoły).Dla klas II i III ZSZ dnia 20 września 2012r. o godzinie 18:00 (aula szkoły)

Czytaj więcej

Harmonogram roku szkolnego 2012/2013

Harmonogram inauguracji roku szkolnego 2012/2013w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, os. Mielżyńskiego 5A  3 września 2012 roku Godz.  8.00               uroczysta Msza św. inaugurująca rok szkolny 2012/2013                                  w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu przy rondzieGodz.  9.00               klasy drugie, trzecie i czwarte liceum i technikum Godz.  10.00             klasy drugie i trzecie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Godz.  11.00             klasy pierwsze szkół średnich młodzieżowych Godz.  12.00             klasy pierwsze Zasadniczej Szkoły Zawodowej  

Czytaj więcej

Rozstania nadszedł czas&

Rozstania nadszedł czas…               Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie. Heraklit z Efezu 15 czerwca 2012 roku to dla wielu zwyczajny, pełen nauki i ciężkiej pracy dzień, lecz dla uczniów ostatnich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu to dzień wyjątkowy, bowiem właśnie wtedy ich przygoda ze Swarzędzką Jedynką dobiega końca. Nic jednak nie odbierze im wspomnień oraz znajomości, jakie tutaj nawiązali. Dziś, po wielu miesiącach przygotowań, są gotowi, by swoją wiedzą i umiejętnościami podbić rynek pracy.

Czytaj więcej

Program Partnerski Leonardo da Vinci

Program Partnerski ‘Leonardo da Vinci’        Począwszy od 01 sierpnia 2011 roku Zespół Szkół Nr 1 w Swarzędzu jest zaangażowany w prace nad Programem Partnerskim Leonardo da Vinci zatytułowanym „Identifying and assessing non-formal and informal learning in mobility projects” (numer programu: 2011-1-NO1-LEO04-03238 12). Celem projektu jest wypracowanie efektywnych i miarodajnych metod identyfikowania oraz szacowania poziomu nieformalnych i pozaformalnych kompetencji nabywanych przez uczestników Programów Mobilności Leonardo da Vinci, które również realizowane są w naszej szkole.

Czytaj więcej

Technikum Informatyczne w Czechach

Technikum Informatyczne w Czechach W tym roku po raz kolejny uczniowie Technikum  Informatycznego jako jedyni uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce, tym razem odwiedzili Czechy. Wszystko zaczęło się w poniedziałek 28 maja o godzinie 02:00 na Dworcu Głównym w Poznaniu. Podróż zakończyła się w Decinie gdzie około 18:00 wszyscy mogli zakwaterować się w Hotelu „U Kaple". Po obiadokolacji wszyscy zrobili zakupy w pobliskim sklepie co zakończyło pierwszy dzień.

Czytaj więcej

Ogloszenie

Konsultacje przed egzaminem praktycznym z przygotowania zawodowego w zawodzie technik ekonomistarozpoczną się dnia 12 czerwca 2012 0 godzinie 11:00w sali 13a.Prowadząca: mgr Iwona Winiarczyk

Czytaj więcej