Sukces w konkursie historycznym

Sukces w konkursie historycznym Wiosną tego roku, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Wielkopolski oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu ogłosiły konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na temat: Wielkopolskie dwory i ich mieszkańcy. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach: konkursu plastycznego, konkursu na prezentację multimedialną oraz konkursu na napisanie pracy na wyżej wymieniony temat..

Czytaj więcej

Konkursu Piosenki Niemieckiej

Konkursu Piosenki Niemieckiej Dnia 17.04.2012 w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej „Jeder kann singen” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem imprezy było propagowanie piosenki niemieckiej, budzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim, motywowanie ich do nauki tego języka,  jak również promocja nowych talentów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele germaniści ze Swarzędzkiej Jedynki-Dorota Polechońska i Danuta Habdas. Swój udział w imprezie zgłosiło 39 wykonawców  z 26 szkół. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Poznańskiego, Piotr Pietryga,  przewodnicząca Komisji Oświaty w Starostwie Powiatowym, radna Barbara Antoniewicz, dyrektor szkoły średniej nr 96 w Sankt Petersburgu Tatiana Wiktorowna Goriaczewa.

Czytaj więcej

III Sesja zawody przyszłości

III Sesja "zawody przyszłości"W tym roku po raz trzeci odbyła się Sesja poświęcona zawodom przyszłości: informatyk, logistyk, mechatronik, spedytor. W trakcie trwania sesji odbywały się wykłady poświęcone logistyce oraz informatyce. Swój odczyt wygłosił: dr Maciej Stajniak z Wyższej Szkoły Logistycznej na temat: „Logistyka i spedycja w przedsiębiorstwach”, przedstawiciel firmy Kuehne&Naglel na temat: „Logistyk na rynku pracy”  oraz prof Jerzy Bartoszek z Politechniki Poznańskiej na temat: „Semantyka, czyli „sensowne”  rozumienie danych w Internecie i w bazach danych”. Uczniowie uczestniczący w stażach zagranicznych przedstawili swoje prezentacje; na zakończenie otrzymali certyfikaty zawodowe oraz uprawnienia na wózki widłowe. W sesji brali udział uczniowie naszej szkoły oraz z Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu a także Gimnazjum nr 24 w Poznaniu.

Czytaj więcej

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1

  Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu z wizytą w Neustadt   Od 04.03.2012r. do 24.03.2012r. 18 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: monter-mechatronik przebywali na stażu w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci w Berufsbildenden Schulen w Neustadt am Rübenberge w Niemczech. W projekcie zaplanowane są  dwa trzytygodniowe staże oraz przygotowanie pedagogiczno-kulturowe. Na ten cel przeznaczone jest ponad 80000 euro. 

Czytaj więcej

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Olimpiada Wiedzy EkonomicznejMateusz łukomski, uczeń klasy IV TE został tegorocznym finalistą XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało "W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego". Honorowy Patronat nad jubileuszową XXV Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej

Uwaga!

Uwaga! Dnia 13 marca 2012r. w godz. 17:00 – 18:00 odbędą się zebrania z rodzicami i drzwi otwarte dla klas programowo najwyższych tj. ( klasy III LO i IV Technikum).

Czytaj więcej

Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty

Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Poznańskiego z okazji Jubileuszu 50 – lecia Swarzędzkiej Jedynki. 31. stycznia 2012 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Poznańskiego. Tegoroczny turniej był częścią sportową obchodów Jubileuszu 50 – lecia Swarzędzkiej Jedynki. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole zastępcę Starosty Poznańskiego - Pana Tomasza Łubińskiego, Panią Barbarę Antoniewicz - Radną Powiatu Poznańskiego i Przewodniczącą Komisji Oświaty, Pana Pawła Bociana, sportowca - Radnego Powiatu Poznańskiego. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstanców Wielkopolskich w Swarzędzu - Przemysław Jankiewicz powitał wszystkich gości i życzył wszystkim prawdziwie sportowej rywalizacji. Zawody prowadzili: Kamila Czajka oraz Krzysztof Kaliszan z klasy I Technikum Ekonomicznego.

Czytaj więcej

Jubileusz 50-lecia.

Swarzędzka Jedynka, czyli Zespół Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu obchodził Jubileusz 50-lecia. Dnia 9 lutego 2012 roku Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu obchodził Jubileusz 50-lecia istnienia szkoły. Patronat nad uroczystościami objął Starosta Poznański Jan Grabkowski. Z tej okazji społeczność szkolna przygotowała uroczystość, na którą zaproszeni zostali goście i przyjaciele szkoły, a także jej absolwenci. Spotkanie po latach - tak mówiono o tym wydarzeniu. Absolwentom, nauczycielom i pracownikom Swarzędzkiej Jedynki, czyli Zespołu Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich aż trudno uwierzyć, że tak szybko minęło 50 lat historii szkoły. Pół wieku pracy, zaangażowania i pasji włożonej w tworzenie placówki tak wszechstronnej, by uczyć młodzież jak żyć i jak wykorzystywać swoje  talenty.

Czytaj więcej

olimpiad

Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. Wojewódzki Konkurs „Akademia Księgowego".   W XII edycji Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości do etapu okręgowego zakwalifikowały się uczennice Technikum Ekonomicznego: z klasy drugiej Sandra Pilarska i Patrycja Zaremba oraz z klasy trzeciej Julia Jagodzińska.

Czytaj więcej