Sankt Petersburg 2011

Sankt Petersburg 2011W dniach 30.09-07.10.2011r. odbył się kolejny wyjazd do Rosji w ramach wymiany międzynarodowej ze Szkołą średnią nr. 96 w Sankt Petersburgu

Czytaj więcej

Psalmy

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Psalmów pod patronatem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.             W dniach 7. i 8. listopada w Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Psalmów. Celem konkursu była popularyzacja znajomości Księgi Psalmów oraz zachęta do pogłębiania refleksji nad Pismem świętym jak również prezentacja umiejętności recytatorskich uczniów.

Czytaj więcej

Exlibris

UWAGA! KONKURS !Ekslibris biblioteki szkolnejZespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu

Czytaj więcej

rekach

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców 2011r.   3 listopada w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt, a 4 listopada chłopców. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, co świadczy o popularności i zamiłowaniu do gry w piłkę ręczną. W zawodach udział wzięli uczniowie z następujących szkół:

Czytaj więcej

szachy

Mistrzostwa Powiatu w Szachach  Dnia 8 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach dla SPG "Licealiada".   W zawodach uczestniczyło 22 szachistów (8 dziewcząt i 14 chłopców)  z następujących szkół :

Czytaj więcej

korbach2

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu ponownie z wizytą w Korbach  Od 28 sierpnia do 17 września 2011r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych przebywali w ramach projektu Leonardo da Vinci w Centrum Kształcenia Zawodowego w Korbach w Niemczech. Współpraca szkół kształcących uczniów w technikach i klasach zasadniczych zawodowych to konieczny element w zakresie rozpoznawania rynku pracy i nowych technologii.

Czytaj więcej