Exlibris

UWAGA! KONKURS !Ekslibris biblioteki szkolnejZespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu

Czytaj więcej

rekach

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców 2011r.   3 listopada w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt, a 4 listopada chłopców. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, co świadczy o popularności i zamiłowaniu do gry w piłkę ręczną. W zawodach udział wzięli uczniowie z następujących szkół:

Czytaj więcej

szachy

Mistrzostwa Powiatu w Szachach  Dnia 8 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w szachach dla SPG "Licealiada".   W zawodach uczestniczyło 22 szachistów (8 dziewcząt i 14 chłopców)  z następujących szkół :

Czytaj więcej

korbach2

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu ponownie z wizytą w Korbach  Od 28 sierpnia do 17 września 2011r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych przebywali w ramach projektu Leonardo da Vinci w Centrum Kształcenia Zawodowego w Korbach w Niemczech. Współpraca szkół kształcących uczniów w technikach i klasach zasadniczych zawodowych to konieczny element w zakresie rozpoznawania rynku pracy i nowych technologii.

Czytaj więcej

listopad

Narodowe święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 1   Każdego roku, w okolicach 11 listopada wraz ze wszystkimi Polakami świętujemy rocznicę odzyskania przez nasz kraj w 1918 r. niepodległości, po 123 latach zaborów. W tym roku chcieliśmy się włączyć do obchodów święta, zgodnie z zachętą Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, by było to: „święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywanego z dumą i radością”.

Czytaj więcej

nagrody

Nagrody Starosty Poznańskiego i stypendia Rady Powiatu w Poznaniu rozdane! 12 października 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia stypendiów w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Pamiątkowe dyplomy wraz z życzeniami, z rąk Pana Jana Grabkowskiego, Starosty Poznańskiego, oraz Piotra Burdajewicza, Przewodniczącego Rady Powiatu w Poznaniu, odebrało 27 uczniów, w tym dziesięcioro z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Za średnią ocen w roku ubiegłym przekraczającą 5,00 nagrodę otrzymali następujący uczniowie:

Czytaj więcej

tenis-st

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt 25 października w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbywały się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.      Tenisistki z naszej szkoły powtórzyły ubiegłoroczny sukces i zajęły 1. miejsce, tym samym zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Poznańskiego. To zwycięstwo zapewniło im awans do zawodów rejonowych. Gratulujemy Marice Wizner, która zajęła 1. miejsce – i wygrała cały  cały turniej oraz  Sandrze Klinge, która wywalczyła miejsce 3.

Czytaj więcej