korbach2

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu ponownie z wizytą w Korbach  Od 28 sierpnia do 17 września 2011r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych przebywali w ramach projektu Leonardo da Vinci w Centrum Kształcenia Zawodowego w Korbach w Niemczech. Współpraca szkół kształcących uczniów w technikach i klasach zasadniczych zawodowych to konieczny element w zakresie rozpoznawania rynku pracy i nowych technologii.

Czytaj więcej

listopad

Narodowe święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 1   Każdego roku, w okolicach 11 listopada wraz ze wszystkimi Polakami świętujemy rocznicę odzyskania przez nasz kraj w 1918 r. niepodległości, po 123 latach zaborów. W tym roku chcieliśmy się włączyć do obchodów święta, zgodnie z zachętą Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, by było to: „święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywanego z dumą i radością”.

Czytaj więcej

nagrody

Nagrody Starosty Poznańskiego i stypendia Rady Powiatu w Poznaniu rozdane! 12 października 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia stypendiów w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Pamiątkowe dyplomy wraz z życzeniami, z rąk Pana Jana Grabkowskiego, Starosty Poznańskiego, oraz Piotra Burdajewicza, Przewodniczącego Rady Powiatu w Poznaniu, odebrało 27 uczniów, w tym dziesięcioro z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Za średnią ocen w roku ubiegłym przekraczającą 5,00 nagrodę otrzymali następujący uczniowie:

Czytaj więcej

tenis-st

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt 25 października w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbywały się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.      Tenisistki z naszej szkoły powtórzyły ubiegłoroczny sukces i zajęły 1. miejsce, tym samym zdobywając tytuł Mistrzyń Powiatu Poznańskiego. To zwycięstwo zapewniło im awans do zawodów rejonowych. Gratulujemy Marice Wizner, która zajęła 1. miejsce – i wygrała cały  cały turniej oraz  Sandrze Klinge, która wywalczyła miejsce 3.

Czytaj więcej

zawody

Jesienne Zawody Lekkoatletyczne  Zakończyły się potyczki lekkoatletów w ramach zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy "Wielkopolska" Z zawodów rejonowych do wojewódzkich zakwalifikowali się: Piotr Rybicki z klasy II c i sztafeta 4x100 m. w składzie - Kamil Rożentalski 2TG,Piotr Kania 2ATL,Krystian Paterek 2 ATL oraz Arkadiusz Steinke 2CS.

Czytaj więcej

festyn2

Drugi Jesienny Festyn Jedynki     „ Zobacz, ile jesieni (...)” - tymi słowami powitano w piątkowe popołudnie uczestników Drugiego Jesiennego Festynu Jedynki. Wrzesień dla społeczności uczniowskiej to łagodny czas przejścia od letniej beztroski  do czasu wytężonej pracy, a zatem ta nasza jesienna zabawa jest tych okresów symboliczną cezurą.

Czytaj więcej

kraczek

Mateusz Kraczek, uczeń klasy IV Technikum Informatycznego Swarzędzkiej Jedynki, zdobył brązowy medal w biegu rozstawnym 4 X 100m w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej atletyce. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej atletyce odbyły się w Toruniu w dniach 25-26 czerwca br. Mateusz wraz z kolegami klubowymi K.S.OLIMPIA w Poznaniu zajął wysokie 3 miejsce. Warto podkreślić, że Mateusz Kraczek trenuje biegi  dopiero pierwszy rok. Lekkoatletyczny talent wyłowiła na zajęciach wychowania fizycznego p.prof. Ewa Kasprzyk, nauczycielka ZS nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu.

Czytaj więcej

as

AS KOMPETENCJIW roku szkolnym 2009/2010 Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu przystąpił do trzyletniego projektu „AS KOMPETENCJI”. Wtedy też spośród uczniów klas pierwszych technikum informatycznego, logistycznego, gastronomicznego i ekonomicznego szkoły utworzono dwie dziesięcioosobowe Uczniowskie Grupy Projektowe o kompetencji matematyczno-fizycznej (opiekun: Aleksandra Matusz) i kompetencji z przedsiębiorczości (opiekun: Iwona Winiarczyk).

Czytaj więcej

info

UWAGA!Odbiór świadect maturalnych po egzaminach poprawkowych we wtorek 13.09.2011 r. w godzinach od 13:00 - 14:00

Czytaj więcej