przedsiebiorczosc

Szkolny Dzień Przedsiębiorczości28 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu odbyła się po raz kolejny młodzieżowa sesja popularno – naukowa z okazji Szkolnego Dnia Przedsiębiorczości. Hasło tegorocznej sesji brzmiało „Moje pieniądze i ja”. Celem sesji było propagowanie wiedzy ekonomicznej, zapoznanie uczniów z rynkiem finansowym i usługami bankowymi.

Czytaj więcej

komisym

SZKóY MłODZIEŻOWE Egzamin klasyfikacyjny 27 kwiecień 2011   Język angielski godz.7.50 sala  103a Uczniowie z klasy 3AL/BH   Planowanie logistyczne, Gospodarka zapasami i magazynem  godz.7.50 sala 112b Uczniowie z klasy 4ATL, 4BTL/TE   Język polski 7.50 sala 111b   Uczeń z klasy 4TI   Matematyka 10.35 sala 16b Uczeń z klasy 4TI

Czytaj więcej

chalin

Warsztaty ekologiczne w Chalinie  W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2011 r. odbyła się kolejna edycja warsztatów ekologicznych w ramach programu PEPE (promocja ekologii poprzez edukację) zorganizowanych przez Wydział Ochrony środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Poznaniu

Czytaj więcej

puchar

 I Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Dnia 17 marca w Zespole Szkół nr1 w Swarzędzu odbył się I turniej piłki ręcznej chłopców. O puchar Starosty Poznańskiego walczyło 5 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego.Mecze rozegrane były w grupach. Najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu, pokonując w finale  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Grodziska Wlkp. Końcowy wynik meczu to 24:9 dla reprezentantów naszej szkoły.

Czytaj więcej

V Konkurs Antyczny

V Konkurs Wiedzy o AntykuOmnes trahimur et ducimur ad cognitionis et scientiae cupiditatem, in qua excellere pulchrum putamus.Wszyscy dajemy się pociągać i powodować pragnieniu poznania i wiedzy, a wyróżniać się w niej uważamy za piękne.M. Tullius Cicero, O powinnościach

Czytaj więcej

pilkan

V  Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Poznańskiego Dnia 3 marca 2011 r.  w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu odbył się V  Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Poznańskiego. Zaproszone  były cztery szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkól z Bolechowa, Zespół Szkół nr2 ze Swarzędza, Zespół Szkół z Grodziska Wlkp., Zespół Szkół Technicznych z Turka. Swarzędzką Jedynkę reprezentowały dwie drużyny. 

Czytaj więcej

olimpiada

VII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej- etap powiatowy.   17.03.2011r. w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbył się konkurs powiatowy VII   Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Technikum Ekonomicznego: Karolina Ostrowska, Hanna Ratajczak- kl.2 , Marlena Konieczka, Sandra Pilarska, Anna Sikorska, Joanna Jóźwiak- kl.1. W eliminacjach uczestniczyli również uczniowie z Rokietnicy i Murowanej Gośliny.

Czytaj więcej

sesja

Sesja "Zawód  przyszłości: Informatyk, Logistyk. Mechatronik"W piątek 25 marca 2011r. w naszej szkole odbyła się sesja naukowa pt "Zawód przyszłości Informatyk, Logistyk, Mechatronik". Uroczystość swą obecnością uświetnili między innymi: Wicestarosta Poznański pan Tomasz Łubiński oraz Radna Powiatu Poznańskiego pani Barbara Antoniewicz.

Czytaj więcej