medal

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla p. Barbary Antoniewicz Barbara Antoniewicz pedagog Zespołu Szkól Nr 1 w Swarzędzu, długoletni wicedyrektor tej szkoły, radna powiatu poznańskiego, 14 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.  

Czytaj więcej

lekka

Rejonowe Mistrzostwa w LekkoatletyceWe wtorek, 5 października na stadionie Olimpii w Poznaniu odbyły się indywidualne zawody rejonowe w lekkiej atletyce. 

Czytaj więcej

festyn

Jesienny Festyn w swarzędzkiej Jedynce!!W słoneczne piątkowe popołudnie, 24 września 2010 roku w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbył się Jesienny Festyn. Impreza zorganizowana przez Dyrekcję, Radę Rodziców oraz nauczycieli i uczniów szkoły miała na celu pokazanie mieszkańcom Swarzędza oraz wszystkim sympatykom Jedynki, że szkoła to nie tylko nauka, ale również dobra zabawa w czasie wolnym.

Czytaj więcej

przelaje

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych W piątek, 1 października, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W sztafecie chłopców I miejsce zajęła szkoła z Puszczykowa, II miejsce - Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, kolejne trzecie miejsce –  Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu. Zwycięskie zespoły pojadą na mistrzostwa wojewódzkie. Dziewczęta naszej szkoły biegły ambitnie, jednak nie zapewniły sobie dalszego awansu.

Czytaj więcej

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka   17 września  w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu odbyły się szkolne mistrzostwa w lekkiej atletyce. „Królowa sportu” wyróżnia się wśród innych dyscyplin nie tylko pięknym tytułem, ale przede wszystkim takimi zaletami jak: zdrowotnością, powszechną dostępnością, wymiernością. Uprawianie lekkiej atletyki już w szkole stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych i wolicjonalnych . Wymierny sukces wyrabia wiarę w siebie i pozwala określić  postęp osobisty ucznia.

Czytaj więcej

mistrzostwa

Mistrzostwa Powiatu 201015 września w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt, a 16 września  chłopców. Udział szkół świadczy o popularności i zamiłowaniu do gry w piłkę ręczną ( LO Kórnik, LO Tarnowo Podgórne, ZS  Mosinia, ZS Nr 2  Swarzędz oraz gospodarze turnieju ).

Czytaj więcej

ratownictwo

II Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Wodnym "Edukacja przez Ratownictwo"    W piątek 28 maja na Pływalni "Wodny Raj" odbyły się II Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Wodnym "Edukacja przez Ratownictwo" pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anny Tomickiej, organizowane przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji i WOPR. W zawodach udział wzięły gimnazja i szkoły średnie z terenu gminy Swarzędz.

Czytaj więcej