halowa

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego  w Halowej Piłce Nożnej 22 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu  odbyły się rozgrywki na szczeblu powiatu w halowej piłce nożnej. Reprezentacja Swarzędzkiej Jedynki  okazała się najlepsza.  Chłopcy zdobyli I miejsce w powiecie

Czytaj więcej

Sherlock Holmes

KONKURS CZYTELNICZY Z J�ZYKA ANGIELSKIEGOPOZNAJEMY LITERATUR� ANGIELSKĄSherlock Holmes ODPOWIEDZI I LAUREACI 

Czytaj więcej

wymiana_p

O wymianie młodzieży pomiędzy szkołami  w Swarzędzu i Sankt Petersburgu   Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki czyli Zespołu Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich  już po raz kolejny wyruszyli w podróż do Sankt Petersburga. Jesienna rewizyta trwała tydzień i jak zawsze zaprzyjaźniona Szkoła Ogólnokształcąca nr 96 w Sankt Petersburgu, w której dyrektorem jest  Tatiana Gariaciewa, przygotowała dla nas atrakcyjny program pobytu. Przede wszystkim spotkaliśmy się z całą społecznością szkolną, młodzież polska i rosyjska spędziła ze sobą mnóstwo czasu, przekonując nas o tym, że młodzi ludzie nie mają barier językowych, a muzyka, sztuka i literatura naszych narodów wyrażają te same emocje słowiańskich dusz.

Czytaj więcej

konrec

 II Otwarty Konkurs Recytatorski dla Szkół PonadgimnazjalnychII Otwarty Konkurs Recytatorski dla Szkół Ponadgimnazjalnych "Legendarni i tragiczni" odbył się 19 listopada w IX LO im. Karola Libelta w Poznaniu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do poetyckich zmagań przystąpiło 78 uczniów ze szkół średnich z Poznania i Wielkopolski. Laureatem 1 miejsca został licealista ze Swarzędzkiej Jedynki - Mateusz Paszkiewicz !

Czytaj więcej

fantasmagoria

FANTASMAGORIA czyli II LISTOPAD POETYCKI w ZS1 Jesień każdemu przypomina o ulotności ludzkiego życia i smutnej konieczności przemijania. Jakże ważne jest wtedy, aby chwytać się tego, co trwałe, co mądre i piękne. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu należący do działającej w szkole grupy artystycznej PRO ARTE, prowadzonej przez Elżbietę Jankiewicz, zatrzymali nas w miejscu i przypomnieli nam, jaką wartość ma poezja, największa pocieszycielka ludzkości.

Czytaj więcej

euroedu

Edukacja na poziomie europejskim Edukacja na poziomie europejskim to projekt, mający na celu podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest on realizowany w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu od września 2010 i adresowany do uczniów i nauczycieli, którzy są zainteresowani uzupełnieniem, podwyższeniem lub nabyciem nowych kwalifikacji i umiejętności.

Czytaj więcej

as

AS KOMPETENCJI  W roku szkolnym 2009/2010 Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu przystąpił do projektu „AS KOMPETENCJI”. Spośród uczniów klas pierwszych technikum informatycznego, logistycznego, gastronomicznego i ekonomicznego naszej szkoły utworzono dwie dziesięcioosobowe Uczniowskie Grupy Projektowe.

Czytaj więcej

reka

Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód W Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku  Wlkp.   18 listopada w Grodzisku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód w Piłce Ręcznej Chłopców  Szkół Ponadgimnazjalnych. W mistrzostwach udział wzięły 3 drużyny ze szkół: ZS 1 Swarzędz, ZSP Grodzisk Wlkp., ZSRCKU Trzcianka.

Czytaj więcej

sztafety_plyw

Powiatowe Mistrzostwa Sztafet Pływackich 5 listopada w śremie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Sztafet Pływackich. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych chłopców zwyciężył Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu. W kategorii dziewcząt drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Reprezentacje naszej szkoły zakwalifikowała się do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Czytaj więcej

rezerwa

Kolejny ogólnopolski sukces historyczny naszych uczniów 20 listopada 2010 roku liderzy Koła Historycznego, uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego swarzędzkiej Jedynki: Artur Pięta oraz Piotr Sopała  odnieśli kolejny już w skali ogólnopolskiej sukces.

Czytaj więcej