ratownictwo

II Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Wodnym "Edukacja przez Ratownictwo"    W piątek 28 maja na Pływalni "Wodny Raj" odbyły się II Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Wodnym "Edukacja przez Ratownictwo" pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anny Tomickiej, organizowane przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji i WOPR. W zawodach udział wzięły gimnazja i szkoły średnie z terenu gminy Swarzędz.

Czytaj więcej

podreczniki

Zestawy podręczników obowiązujące w naszej szkoleLiceum OgólnokształcąceTechnikum EkonomiczneTechnikum GastronomiczneTechnikum HotelarskieTechnikum InformatyczneTechnikum LogistyczneZasadnicza Szkoła Zawodowa 

Czytaj więcej

wymiana_peterspurg

O wymianie młodzieży pomiędzy szkołami  w Swarzędzu i Sankt Petersburgu. Od kilkunastu już lat trwa wymiana młodzieży pomiędzy szkołami w Swarzędzu i Sankt Petersburgu. Wzięło w niej udział  kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli z Polski i Rosji. W ostatnich, latach obok tradycyjnych spotkań, współpraca rozszerzona została poprzez realizowanie niektórych jednostek lekcyjnych na odległość przez Internet. W ten oto sposób współpraca nie ma charakteru okazjonalnego, a młodzież polska i rosyjska  uczestniczy na bieżąco w życiu szkolnym partnerskich szkół.

Czytaj więcej

Sesja grunwaldzka

Sesja grunwaldzka  Czteroletnią tradycję  w naszej szkole mają sesje popularno-naukowe o tematyce historycznej. W poprzednich latach odbyły się sesje poświęcone wielkopolskim organicznikom, powstaniu wielkopolskiemu, stosunkom polsko-niemiecko-żydowskim w Wielkopolsce. W tym roku postanowiliśmy uczcić w specjalny sposób 600. rocznicę zwycięstwa polskiego i litewskiego rycerstwa pod Grunwaldem.

Czytaj więcej

taniec

REGULAMIN ZAWODÓW W TAńCACH 07.06.2010R. O GODZ. 14:00 Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu wraz z Zespołem Organizacyjnym zapraszają do udziału w Otwartych Mistrzostwach Szkoły o puchar Dyrektora w tańcach (z elementami hip-hop, funky, break itp.).  

Czytaj więcej

ekonomia

Szkolny dzień przedsiębiorczości  13 kwietnia 2010r odbyła się młodzieżowa sesja popularno-naukowa pod hasłem ‘’ Nadaj życiu kierunek ‘’. Celem sesji było zapoznanie uczniów z warunkami panującymi na rynku pracy oraz ułatwienie  im startu życiowego, a także integracja ze środowiskiem gimnazjalnym.

Czytaj więcej