przelaje

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych W piątek, 1 października, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W sztafecie chłopców I miejsce zajęła szkoła z Puszczykowa, II miejsce - Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, kolejne trzecie miejsce –  Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu. Zwycięskie zespoły pojadą na mistrzostwa wojewódzkie. Dziewczęta naszej szkoły biegły ambitnie, jednak nie zapewniły sobie dalszego awansu.

Czytaj więcej

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka   17 września  w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu odbyły się szkolne mistrzostwa w lekkiej atletyce. „Królowa sportu” wyróżnia się wśród innych dyscyplin nie tylko pięknym tytułem, ale przede wszystkim takimi zaletami jak: zdrowotnością, powszechną dostępnością, wymiernością. Uprawianie lekkiej atletyki już w szkole stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych i wolicjonalnych . Wymierny sukces wyrabia wiarę w siebie i pozwala określić  postęp osobisty ucznia.

Czytaj więcej

mistrzostwa

Mistrzostwa Powiatu 201015 września w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt, a 16 września  chłopców. Udział szkół świadczy o popularności i zamiłowaniu do gry w piłkę ręczną ( LO Kórnik, LO Tarnowo Podgórne, ZS  Mosinia, ZS Nr 2  Swarzędz oraz gospodarze turnieju ).

Czytaj więcej

ratownictwo

II Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Wodnym "Edukacja przez Ratownictwo"    W piątek 28 maja na Pływalni "Wodny Raj" odbyły się II Międzyszkolne Zawody w Ratownictwie Wodnym "Edukacja przez Ratownictwo" pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anny Tomickiej, organizowane przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji i WOPR. W zawodach udział wzięły gimnazja i szkoły średnie z terenu gminy Swarzędz.

Czytaj więcej

podreczniki

Zestawy podręczników obowiązujące w naszej szkoleLiceum OgólnokształcąceTechnikum EkonomiczneTechnikum GastronomiczneTechnikum HotelarskieTechnikum InformatyczneTechnikum LogistyczneZasadnicza Szkoła Zawodowa 

Czytaj więcej

wymiana_peterspurg

O wymianie młodzieży pomiędzy szkołami  w Swarzędzu i Sankt Petersburgu. Od kilkunastu już lat trwa wymiana młodzieży pomiędzy szkołami w Swarzędzu i Sankt Petersburgu. Wzięło w niej udział  kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli z Polski i Rosji. W ostatnich, latach obok tradycyjnych spotkań, współpraca rozszerzona została poprzez realizowanie niektórych jednostek lekcyjnych na odległość przez Internet. W ten oto sposób współpraca nie ma charakteru okazjonalnego, a młodzież polska i rosyjska  uczestniczy na bieżąco w życiu szkolnym partnerskich szkół.

Czytaj więcej

Sesja grunwaldzka

Sesja grunwaldzka  Czteroletnią tradycję  w naszej szkole mają sesje popularno-naukowe o tematyce historycznej. W poprzednich latach odbyły się sesje poświęcone wielkopolskim organicznikom, powstaniu wielkopolskiemu, stosunkom polsko-niemiecko-żydowskim w Wielkopolsce. W tym roku postanowiliśmy uczcić w specjalny sposób 600. rocznicę zwycięstwa polskiego i litewskiego rycerstwa pod Grunwaldem.

Czytaj więcej