Sukces w śmiełowie

 Sukces w śmiełowie Mateusz Paszkiewicz ze Swarzędzkiej Jedynki zwycięzcą VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza oraz Polskich Romantyków.          

Czytaj więcej

rękodzieło

Warsztaty rękodzieła  W dniach 16, 23 i 30 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się cykl warsztatów rękodzieła o tematyce wielkanocnej

Czytaj więcej

aerobic

Mistrzostwa Powiatu w  Aerobiku   Dnia 12 marca 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w  aerobiku grupowym w Mosinie.

Czytaj więcej

w_ogrodzie

WYPRAWA DO OGRODU SZTUK W listopadzie 2009 roku Mateusz Paszkiewicz, uczeń klasy drugiej humanistycznej LO ZS nr1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu wziął udział w szóstej już edycji konkursu WYPRAWA DO OGRODU SZTUK.

Czytaj więcej

olimpiada

XXVIII Olimpiada Języka łacińskiego  W dniach 28 i 29 stycznia br. odbyły się w Poznaniu eliminacje okręgowe XXVIII Olimpiady Języka łacińskiego organizowanej każdego roku przez Polskie Towarzystwo Filologiczne i Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Czytaj więcej

festiwal

VIII FESTIWAL SłOWA  poświęcony twórczości Konstantego Ildefonsa GałczyńskiegoSzymon Pawelka uczeń klasy drugiej humanistycznej w ZS nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu otrzymał wyróżnienie   

Czytaj więcej

wiosna_poetycka

XIII Lednicka Wiosna Poetycka  Poezja ćwiczy naszą wyobraźnię, ukazuje nieoczekiwane strony świata, sensy słów, znaczenia znaków. Tu już nie o to tylko idzie, jak je mała lednicka wyspa zapisuje czy odciska w swoim języku znaków nasze i nie nasze dzieje.

Czytaj więcej

olimpiada_f

XXII Olimpiada Filozoficzna  Kamil Szamajda,  uczeń klasy II Technikum Ekonomicznego już po raz drugi wziął udział w zmaganiach młodych filozofów. W  XXII Olimpiadzie Filozoficznej napisał pracę na temat : Czym jest tolerancja i czy należy być tolerancyjnym dla nietolerancyjnych? Opiekunem olimpijczyka jest Elżbieta Jankiewicz.

Czytaj więcej

laureat

Matusz Paszkiewicz ze Swarzędzkiej Jedynki znów laureatem  Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą.                                          Honoré de Balzac

Czytaj więcej