Sesja grunwaldzka

Sesja grunwaldzka  Czteroletnią tradycję  w naszej szkole mają sesje popularno-naukowe o tematyce historycznej. W poprzednich latach odbyły się sesje poświęcone wielkopolskim organicznikom, powstaniu wielkopolskiemu, stosunkom polsko-niemiecko-żydowskim w Wielkopolsce. W tym roku postanowiliśmy uczcić w specjalny sposób 600. rocznicę zwycięstwa polskiego i litewskiego rycerstwa pod Grunwaldem.

Czytaj więcej

taniec

REGULAMIN ZAWODÓW W TAńCACH 07.06.2010R. O GODZ. 14:00 Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu wraz z Zespołem Organizacyjnym zapraszają do udziału w Otwartych Mistrzostwach Szkoły o puchar Dyrektora w tańcach (z elementami hip-hop, funky, break itp.).  

Czytaj więcej

ekonomia

Szkolny dzień przedsiębiorczości  13 kwietnia 2010r odbyła się młodzieżowa sesja popularno-naukowa pod hasłem ‘’ Nadaj życiu kierunek ‘’. Celem sesji było zapoznanie uczniów z warunkami panującymi na rynku pracy oraz ułatwienie  im startu życiowego, a także integracja ze środowiskiem gimnazjalnym.

Czytaj więcej

wojsko

Uczniowie ZS Nr 1 zdobyli Puchar Ministra Obrony Narodowej Uczniowie naszej szkoły brali udział w "IX Międzynarodowym Mitingu Patrol Polska 2010” o Puchar Ministra Obrony Narodowej. W mitingu brali udział uczniowie klas o profilu wojskowym i policyjnym z Poznania oraz drużyny z Niemiec i Rosji. 

Czytaj więcej

konkurs_grunwald

Konkurs na plakat z okazji 600 rocznicybitwy pod Grunwaldem- wynik  Komisja szkolna pracująca pod kierunkiem p. Anny Budnik postanowiła nagrodzić następujące prace:     W grupie szkół gimnazjalnych przyznano dwa wyróżnienia dla: Piotra Cieślaka z Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu Michała ściborskiego z Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu   W grupie szkół ponadgimnazjalnych:  I nagroda  dla Natalii Budnik kl. II TE II nagroda dla Dawida Dobrasza kl III ATL III nagroda dla Patrycji Naderży kl I G  Gratulujemy! 

Czytaj więcej

turniej_siatki

I Wielkanocny Turniej piłki siatkowej chłopców  Dnia 29 marca 2010 roku w Zespole Szkół Nr1 w Swarzędzu odbył się I Wielkanocny Turniej piłki siatkowej chłopców. W turnieju brały udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Po wyrównanej i widowiskowej grze nasza szkoła zajęła III miejsce .

Czytaj więcej

sukces

Wielki sukces naszych uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej!  Paweł Idziak / klasa IIE /  oraz Piotr Woźniak / klasa III E / zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Przetwórstwa Mięsa. Odbędzie się on w dniach 22 – 23 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu przy ul. Warzywnej 19. Już teraz im gratulujemy. Na zdjęciu Paweł Idziak.

Czytaj więcej

finalistka

Finalistka  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o ŻywnościJolanta Staniszewska uczennica klasy III Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Nr 1 w Swarzędzu uzyskała tytuł finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności, przeprowadzonej w dniach 18-19 marca 2010r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu

Czytaj więcej

wyniki

Wyniki konkursu na prezentację multimedialną  „600. rocznica bitwy pod Grunwaldem”Komisja konkursowa w składzie: Paweł KasztelanRoman PawłowskiElżbieta Makowska postanowiła nagrodzić prace

Czytaj więcej