Elektromechanik pojazdów samochodowych (patronat VW Poznań)

Bardzo ciekawą propozycją dla osób, które pasjonują się motoryzacją, jest wybór kształcenia w zawodzie elektromechanika pojazdów samochodowych. Jest to jedyny zawód prowadzony wspólnie z firmą Volkswagen Poznań, uczniowie którego mają bezpośredni kontakt z produktem firmy – samochodem.

Poza pracodawcą, zajęcia praktyczne odbywają się również w szkole, która wyposażona jest w profesjonalne i nowoczesne pomoce dydaktyczne, m.in. model układu elektrycznego Volkswagen Caddy. Ponadto część zajęć praktycznych przeprowadzana jest w Porsche Inter Auto Polska, czyli autoryzowanych serwisach koncernu Volkswagen. Są to serwisy marek: Volkswagen, Volkswagen Samochody Użytkowe, Skoda oraz Porsche.

Praktyka bezpośrednio w fabryce Volkswagen Poznań oraz serwisach samochodowych rozpoczyna się od drugiego roku kształcenia, kiedy to uczniowie będą posiadać już podstawowe umiejętności manualne. Uczniowie odbywają tutaj praktykę zgodnie z harmonogramem szkolnym (2 lub 3 dni w tygodniu) i realizują ją w obszarze Montażu, Organizacji Pilotażowej oraz Zakładzie Zabudów Specjalnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie mają możliwość poznać obecne a także rozwojowe technologie produkcji samochodów.