Mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych (patronat VW Poznań)

Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu w roku szkolnym 2012/2013 poszerzył z frmą Volkswagen Poznań swoją współpracę nie tylko w zawodzie operatora maszyn i urządzeń odlewniczych, ale także powołując klasę w zawodzie mechanika automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych.

W przypadku tego zawodu, również i tutaj kładziemy nacisk na aspekt praktyczny. Część zajęć praktycznych realizowana jest bezpośrednio w szkole oraz w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej (PCEUiP), gdzie uczniowie poznają przede wszystkim podstawowe operacje z zakresu obróbki ręcznej i mechanicznej czy też uczą się posługiwać technologiczną dokumentacją.

W drugiej klasie uczniowie rozpoczynają praktykę zawodową w Volkswagen Poznań, gdzie kształcą się w obszarze Utrzymania Ruchu: Spawalni, Lakierni, Montażu oraz Warsztatu Centralnego. Podczas zajęć na terenie Volkswagen Poznań, każdy będzie mógł przyjrzeć się pracy profesjonalnych urządzeń i robotów, które stosowane są przy produkcji samochodów.