Operator maszyn i urządzeń odlewniczych (patronat VW Poznań)

Jednym z nowszych owoców współpracy z firmą Volkswagen Poznań jest kształcenie w zawodzie operatora maszyn i urządzeń odlewniczych. Biorąc pod uwagę rozwój firmy i potrzebę wykwalifikowanej kadry w tym zawodzie, oferta ta z pewnością należy do bardzo atrakcyjnych. Podobnie jak w innych klasach zawodowych prowadzonych we współpracy z Volkswagen Poznań, największy nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne. Część praktyki realizowana jest u nas w szkole.

Począwszy od drugiej klasy uczniowie rozpoczynają praktykę bezpośrednio w Odlewni, która jest jednym z zakładów Volkswagen Poznań. Odlewnia znajduje się na Wildzie w budynkach niedawno zakupionych od Zakładów Hipolita Cegielskiego. Na terenie zakładu znajdują się dwie hale produkcyjne, w których przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkowane są odlewy o bardzo skomplikowanym kształcie. Na potrzeby kształcenia zawodowego, na terenie frmy powstaje specjalny warsztat wyposażony w nowoczesny sprzęt branży odlewniczej, na którym uczniowie będą mogli zdobywać umiejętności w swoim fachu.