Hotelarstwa

Absolwent technikum hotelarskiego może pracować w ośrodkach wypoczynkowych, zakładach uzdrowiskowych, pensjonatach, zajazdach, gościńcach, schroniskach, a także w bazach ruchomych: promowej, żeglugowej, kolejowej, lotniczej i innych instytucjach posiadających bazę noclegową. Uczeń zdobywa wiedzę związaną z fachowym i kompleksowym zarządzaniem obiektem hotelowym. Dodatkowo ma możliwość odbycia kursu baristy i barmańskiego. Swarzędzka Jedynka planuje wzbogacić bazę dydaktyczną poprzez budowę nowoczesnej pracowni przy szkole, w Centrum Kształcenia Praktycznego.

Kurs baristy

Na przestrzeni ostatnich lat zauważyć można znaczący wzrost kultury picia kawy. Zjawisku temu towarzyszy wzrost konsumpcji. Poziom umiejętności wśród osób pracujących w restauracjach i kawiarniach jest niezwykle zróżnicowany. W dalszym ciągu profesjonalnie przeszkolony barista to w Polsce rzadkość. Od niedawna w Swarzędzkiej Jedynce można ukończyć kurs baristy. Kurs dla baristów obejmuje naukę takich umiejętności jak: znajomość  różnych rodzajów kaw, poznanie wszystkich najistotniejszych parametrów prawidłowego espresso, zaznajomienie się z regionami upraw kawowców, a także sposoby zbierania, wypalania i różnice w smaku oraz aromacie kawy. Prowadzony przez nas kurs baristy składa się, aż w 70 procentach z zajęć praktycznych. Podczas szkolenia uczymy się w jaki sposób prawidłowo parzyć kawę, przygotowywać koktajle mleczne, obsługiwać maszyny barowe oraz zdobywamy umiejętność jaką jest sztuka rysowania mlekiem.